anadoluverumelimedya.com

Ensar Vakfı AKP ve Devlet ağının şifreleri: Ensar rejimi

 

Reklam alanı

BirGün’ün Haziran Eğitim Komisyonu ve Graph Commons ile birlikte hazırladığı interaktif haritayı ayrıntılı bir şekilde bit.ly/1VBPXQA adresinden inceleyebilirsiniz. Bağlantılar arasında en çok dikkat çekenler ise şöyle:

■ Ensar kurucularından Ömer Dinçer Başbakanlık Müsteşarı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik (ÇSG) Bakanı ile Milli Eğitim Bakanlığı koltuklarına getirildi.
■ Ensar Ankara Yönetim Kurulu üyelerinden Naim Gürhan Keskin ÇSG Bakanlığı’nda Müdür, Davut Güney Tapu Kadastro Genel Müdürü, Nusret Yazıcı İŞKUR’da Genel Müdür, Tarım Bakanlığı’nda Müsteşar, Münib Karakılıç Enerji Bakanlığı’na bağlı TETAŞ’ta Genel Müdür yapıldı.
■ Ensar Mütevelli Heyeti’nden Serdar Karagöz Daily Sabah Genel Yayın Yönetmeni oldu. Aynı heyetten Şeref Kazancı THY Kargo Başkan Yardımcısı yapılırken kardeşi Şenol da Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.
■ Kabataş yalancısı Zehra Develioğlu ve Kadir Topbaş’ın avukatı olan Ensar Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kayapınar THY’nin ortağı olduğu Turkish Ground Services’ın yönetim kuruluna atandı.
■ Ensar Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Sarımermer, Abdullah Gül’ün kızıyla evlendi. Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi de olan Sarımermer ayrıca, Kadir Topbaş’ın oğlu Ersan Topbaş’ın iş ortağı ve TÜRGEV’le Ensar’ın ortaklaşa kurduğu Turken Vakfı’nın yöneticilerinden olan Halil İbrahim Bacacı ile şirket kurdu.
■ Ensar Mütevelli Heyeti’nden Hilmi Türkmen Üsküdar Belediye Başkanı oldu, Ensar’a bina tahsis etti.
■ Ensar kurucularından Feyzullah Kıyıklık önce Bağcılar Belediye Başkanı, ardından AKP Milletvekili oldu.
■ Ensar kurucularından Kadir Topbaş, İBB Başkanı oldu ve Ensar’a yurt tahsis etti.

■ İBB’ye ait Hamidiye Su’yun dağıtımı Ensar kurucusu ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi Ali Erilli ile Ensar Mütevelli Heyeti’nden Ahmet Karagöz’ün birlikte kurduğu Zirve Gıda’ya verildi.
■ Ensar’ın Turken Vakfı’ndaki ortağı TÜRGEV’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda bulunan Erdoğan ailesi avukatı Arzu Akalın, THY’ye de yönetim kurulu üyesi yapıldı.
■ Ensar Mütevelli Heyeti’nden Mustafa Eröğüt, TFF’nin eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar’ın damadı oldu, A Milli Takim Futbol Genel Direktör Yardımcılığı, Başakşehir Spor Kulübü İdari Direktörlüğü ve Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem’in Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü İkinci Başkanlığı’na getirildi.
■ Ensar Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Misbah Demircan Beyoğlu Belediyesi Başkanı oldu, oğul Topbaş ve Bilal Erdoğan’la Okçular Vakfı kurdu.
■ AKP’nin eski vekil ve üyeleri Bekir Pakdemirli, Atilla Koç ve Hilmi Güler, Turkcell’in Yönetim Kurulu Üyesi yapıldı, Turkcell Ensar’a sponsor oldu.
■ Ensar kurucularından Ahmet Şişman Yeni Şafak’ın da sahibiydi. Gerici örgütlerin çatı örgütü olan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın kurucusu ve genel sekreteri de olan Şişman’ın İHH, Kuran 1400 Platformu, İslam Dünyası Sivil Toplum Örgütleri Birliği gibi çok sayıda İslamcı örgütte üyeliği ve yöneticiliği bulunuyor.
■ Erdoğan ailesinin avukatlarından Ahmet Özel, Ensar Başkanı Dilberoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’le başka bir vakıf daha yönetiyor.

***

HAZİRAN: Ensar vakfı bir çıkar örgütüdür!

Ensar Vakfı’nın Ankara şubesi yönetimi devletle doğrudan ilişkili bir öbek halinde kurgulanmış: AKP İktidarı; ENSAR, TÜRGEV, İHH, vb. kuruluşlara kamu arazilerini, binalarını peşkeş çekmiş, okullarda çalışma yapmalarının önünü sonuna kadar açmış, özellikle yoksulların çocukları, türlü yöntem ve tezgâhlarla İslami Vakıfların tahakküm ve himayesine mecbur bırakılmıştır.
Ensar çetesi, şubeleri, yurtları ve hurafelerle örülü dinci eğitim anlayışı aracılığıyla ülkenin her tarafına yayılmış örgütlü bir güç durumundadır. Eğitim politikalarının belirlenmesinde söz sahibi olan bu çıkar örgütü, çocuklarımızın zihnen ve bedenen yaşadığı istismardan, taciz ve tecavüzden birinci derecede sorumludur. AKP ve Ensar bir bütündür. AKP Ensar’dır, Ensar AKP’dir. İşlenen suç bireysel değil kamusaldır. Kamuya, memlekete, çocuklarımıza karşı işlenmiştir. Suç büyüktür, suçları büyüktür. Şüphesiz ki yargılanacaklar. Ne mağdur edebiyatları ne de utanıp sıkılmadan söyledikleri yalanlar onları kurtaramayacak. Ve bizler; bu ülkenin iyiden, güzelden ve haklıdan yana olan aydınlık insanları, Ensar’ın ve Ensarcılar’ın, bir suç örgütü olarak AKP’nin yargılandığını göreceğiz. Er ya da geç ama mutlaka göreceğiz!
Sonuç bölümüne yer verdiğimiz Haziran Hareketi Eğitim Komisyonu’nun hazırladığı Ensar Raporu’nun tamamına bit.ly/1VBPXQA adresinde erişebilirsiniz.

ONUR EREM

birgun

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.