anadoluverumelimedya.com

Adalet Yürüyüşü’nde on sekizinci gün sona erdi

Zeynep GÜRCANLI-Bora ERDİN-Çağatay GÜRÜCÜ/sozcu.com.tr

Reklam alanı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’nde 18. gün erken başladı. Saat 07:00’da yürüyüşe başlayan kortej yaklaşık 7.3 kilometre yürüyüp ara verdi. Artan hava sıcaklığından etkilenmemek için uzun tutulacak olan aranın ardından saat 17:00’da yürüyüşe devam edilecek. 17:00’de başlayacak parkurun yaklaşık 8 kilometre sürmesi planlanıyor.

Madımak katliamının yıldönümü olması nedeniyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu önce Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ile yürüdü.

gul-2

Kortej Sakarya şehir merkezine girerken üst geçitten kilolarca gül yaprağı atıldı. Güllerin Isparta’dan getirildiği öğrenildi. Yürüyüşe ayrıca Ankara Barosu yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Baro başkanı’nın olmaması dikkat çekti. Öte yandan Madımak’ın yıldönümü olması nedeniyle Sivas Divriği’nden gelen yöresel kıyafetli kadınlar Kılıçdaroğlu’na çiçek verdi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 18.GÜNÜNDE DEVAM EDERKEN,TİYATROCU MELEK BAYKAL (ORTA) VE SUNUCU SAHRAP SOYSAL (SOL) DA YÜRÜYÜŞE KATILDI.

Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında bir süre Türkiye Emekli subaylar Derneği Başkanı Emekli Korgeneral Karakuş ile yürüdü.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada AKP hükümetine bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir” dedi. Erdoğan’ın sözlerine üstü kapalı olarak yanıt veren CHP Lideri, “bizi suçlamasınlar; bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanıyız” dedi.


ÜNLÜ OYUNCU ŞEVKET ÇORUH’TA YÜRÜYÜŞE KATILANLAR ARASINDAYDI.

Son olarak dün yürüyüşe katılan taşeron işçileri ana Kılıçdaroğlu, “kadrolu çalışmak, iş güvenliği onların da hakkı. Taşeron işçilere de adalet istiyoruz” dedi.

 

PROVOKASYONLARA ALKIŞLA KARŞILIK

Öte yandan korteje sürekli yapılan provokasyonlara ‘sadece alkışla karşılık’ verin anonsu yapılıyor. Adalet otobüsünden yapılan anonsta, “provokasyonlara karşı sadece alkışlarla karşılık verin. Bir alkış, bin sözcükten daha anlamlıdır” deniliyor.

KOCAELİ’NE GELİNDİ

Adalet Yürüyüşü’nde hava sıcaklığı nedeniyle verilen molanın ardından yürüyüş saat 17.00’de yeniden başladı. CHP Kocaeli İl ve ilçe örgütleri Adalet Yürüyüşü’ne katılanları Sakarya Esentepe mevkiinde karşıladı. Burada yol daralınca polis ile yürüyüşe katılanlar arasında kısa süreli arbede çıktı. Polisin ikna çabasıyla gerginlik sona erdi.

Yürüyüşe Fenerbahçe Friends taraftar grubu da katıldı. Fenerbahçe bayraklarıyla yürüyenler ‘Adalet’ sloganları attı. Esentepe’de başlayan yürüyüşte ulaşılarak mola verildi. CHP Mersin Gençlik Kolları Kocaeli sınırında ‘Senin için de adalet kardeşim’ yazılı pankart açarken, meşaleler yaktı. Kortejde bulunanlar gençleri alkışladı.

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.