anadoluverumelimedya.com

Batı, Kırım’ın Rus topraklarına geri dönüşünü ‘içten içe’ kabulleniyor

Batılı ülkelerdeki birçok siyasetçi, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını kabul ettiğini dile getirdi.

Reklam alanı

Örneğin Fransız milletvekili Jacques Myard, “Kırım ile ilgili bir uluslararası kriz yaşanmadığını açıklamanın zamanı geldi. Kırım’ın Rusya’nın bir parçası olduğunu söylemenin zamanı geldi. Fransa’nın gerçekleri görmesini ve çıkmaza sürüklenen yaptırım politikasına son vermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Fransa’nın ünlü Nice kentinin Belediye Başkanı Christian Estrosi, Kırım’ı Rus toprağı olarak adlandırdı.

En ciddi destek ise bir sonraki seçimlerde yeniden Elysee Sarayı’na çıkmayı planlayan Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’den geldi: “Kırım, Rusya’yı seçti. Buna sitem edemeyiz.”
BATILI SİYASETÇİLER KIRIM’I ZİYARET EDİYOR

Milletvekili Thierry Mariani başkanlığındaki Fransız heyeti, 2015 yazında yaptıkları ziyaretle, Kırım’ı gelen ilk Avrupalı siyasetçiler oldu.

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Eylül 2015’te Kırım’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. İtalya’nın aşırı sağcı partisi Kuzey Ligi’nin (Lega Nord) lideri Matteo Salvini de Kırım’ı ziyaret eden bir diğer Avrupalı siyasetçiydi.

Öte yandan 1960 yılından bu yana kardeş şehir olan Nice ve Yalta arasında dostluk ve işbirliği anlaşması imzalandı. Fransızların Mayıs ayının ikinci yarısında Kırım’ı ziyaret etmesi bekleniyor.

 

TURİSTLER KIRIM’A İLGİ DUYUYOR

Ukrayna’nın protestosuna rağmen, turistler Kırım’a gitmekten vazgeçmiyor.

Avustralyalı turizm şirketi Gateway Travel, Kiev’in yoğun tepkisine ve yaptırımlara rağmen, Kırım’a tur satışını durdurmayı kabul etmedi.

Şirket, “Kırım şu anda bütün dünyanın ilgisini üzerine çekiyor” açıklamasını yaptı.

KIRIM’IN HARİTALARDAKİ ‘RENGİ’ DEĞİŞTİ
Kırım’ın uluslararası toplum tarafından Rusya’nın parçası olarak kabul edildiğini gösteren bir diğer kanıt, yarımadanın haritalarda Rusya sınırları içine dahil edilmesi.

Ünlü yayınevleri Larousse ve Rocher de dahil olmak üzere Fransa, İtalya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde birçok yayınevi Kırım’ı Rusya’nın parçası olarak gösteren harita yayımladı.

Coca-Cola ve Adidas gibi küresel markaların reklam kampanyalarında da Kırım’ın Ukrayna’ya ait olmadığı ‘tescil edilmiş’ oldu.

KİEV’DEKİ BİR ÜNİVERSİTE DE DEĞİŞİKLİĞİ KABULLENDİ

Kiev hükümeti, Kırım’ın tanınmaması için yoğun bir çaba gösterirken, Kiev’deki bir üniversitenin verdiği öğrenci kimlik kartlarında Kırım’sız Ukrayna haritası yer aldı. Bu konu hakkında soruşturma başlatıldı.

http://tr.sputniknews.com/rusya/20160318/1021581532/bati-kirim-rusya-toprak-kabul.html?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F&utm_medium=short_url&utm_content=aRWs&utm_campaign=URL_shortening

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.