anadoluverumelimedya.com

“Kabul etmiyorum” dedi ve yere attı

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Tutuklu gazetecilerden Sözcü muhabiri Gökmen Ulu ile Cumhuriyet gazetesinden Hakan Kara, Güray Öz ve Musa Kart’la 2 Haziran’da Silivri Cezaevi’ndeki görüşmesini anlatan Mustafa Balbay, Cumhuriyet gazetesi iddianamesi ve Sözcü gazetesi sorgu zaptını, “belge değeri taşımadığını” söyleyerek yere fırlattı.

Reklam alanı

Sözcü gazetesinin zaptında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz günü akşam saatlerinde Marmaris’te olduğuna ilişkin internet sayfasındaki haberin delil olarak gösterildiğini hatırlatan Balbay, Gökmen Ulu’nun 15 Temmuz günkü bu haberinden bir gün önce, Marmaris Postası gazetesinin aynı haberi yaptığını hatırlattı.

Fehmi Koru, Burhan Kuzu ve Hüseyin Gülerce’nin FETÖ lideri Fethullah Gülen’le yemek yerken çekilmiş fotoğrafını basın mensuplarına gösteren Mustafa Balbay, Ergenekon soruşturmasının başlamasında en önemli rolü Fehmi Koru’nun oynadığını söyledi ve Sözcü soruşturmasında da Fehmi Koru’nun rolü olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet gazetesi iddianamesini yazanın, belge olarak kabul edenin hukuk bilgisinden şüphe ettiğini, bunu reddettiğini dile getiren Balbay, elindeki iddianameyi ve Sözcü gazetesi zaptını yere attı. Balbay, “Bu iddianameleri kabul etmiyorum. Bunlar iddianame değildir. Çöpe atsan hurda değeri vardır.” dedi.

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.