anadoluverumelimedya.com

Nijerya, Türkiye’den gelen silah yüklü gemiye el koydu

Sputnik’te yer alan habere göre, Nijerya Gümrük İdaresi sözcüsü Joseph Atta, yaptığı açıklamada Türkiye’den yola çıktığı belirtilen gemide çok sayıda pompalı tüfek ve ateşli silah gereçleri bulduklarını belirtti.

Reklam alanı

440 POMPALI TÜFEK YAKALANDI

Attah, yaptığı açıklamada, “İstihbarat servislerinden edindiğimiz bilgiler üzerine yetkililer, Lagos’ta bir gemide incelemede bulundu. İnceleme sonucunda 440 pompalı tüfek ve ateşli silah gereçleri ele geçirildi” dedi.Geminin Türkiye’den yola çıktığını ifade eden sözcü, gümrükçülerin dikkatinden kaçabilmek için sıvayla kaplandığını belirtti. Sözcü, olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve konu hakkında soruşturma başlatıldığını da sözlerine ekledi.

YIL İÇERİSİNDE YAKALANAN İKİNCİ SİLAH KARGOSU

Nijeryalı yetkililer, ocak ayında Lagos’ta bir kamyonda 661 pompalı tüfek yakalamıştı. Olayın ardından, kamyonu incelemekle sorumlu olduğu tespit edilen üç gümrük yetkilisi hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Söz konusu silahların kime teslim edilmek istendiği bilinmiyor. Etnik gerilimlerin yaşandığı Nijerya’da yetkililer, radikal dinci Boko Haram örgütünün ülkenin kuzeydoğusunda neden olduğu şiddet olaylarıyla mücadele ediyor.

cumhuriyet

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.