anadoluverumelimedya.com

YSK’yı protesto için Ankara’ya yürüyor

Referandum sonuçlarına itiraz ederek 25 yıllık hekimliğinden istifa eden Hülya Şen, İstanbul’dan Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti.

Reklam alanı

HABER MERKEZİ – Hülya Şen bu sabaha kadar İstanbul’da aile hekimi olarak çalışıyordu. İşinden istifa etti. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mühürsüz pusulaların da geçerli sayılacağını açıklaması ve sonucun da kılpayı “evet” çıkmış olması nedeniyle referandumun şaibeli olduğunu düşünüyor.

İSTANBUL’DAN YÜRÜYÜŞ BAŞLATTI

Şen, bu durumu protesto etmek için bugün İstanbul’dan Ankara’ya, YSK binasının önünde bitecek bir yürüyüş başlattığını açıkladı. Bugün ilk etapta Tuzla’ya varmayı hedefliyor. Hülya Şen günde 20-30 km yürüyebileceğini söylüyor.

#projenizdeğiliz

Üzerine, “#projenizdeğiliz” yazılı beyaz bir tişört giyen Şen, sevenleri, arkadaşları, kızı ve dayanışma için gelenler tarafından uğurlandı.

‘YSK’NIN KARARI SIKINTILI

Kendisini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şen, YSK’nın seçim kararının sıkıntılı olduğunu ifade etti. Yürüyüşünün sembolik değil gerçek bir yürüyüş olacağını belirten Şen, anayasa referandumunun olağanüstü hal koşulları altında yapılmış olmasına da tepkili. “OHAL koşullarını bana sormak yerine, OHAL koşullarında anayasa referandumuna götürene ne demeli acaba? Hangisi daha mantıklı? OHAL koşullarında anayasa konuşulabilir mi?” diye de sordu.

‘YSK ADİL BİR KARAR VERMELİ’

Şen, “Fakat bu karar Türk halkının vicdanında karşılık bulmadı. YSK’yı adil bir karar vermek için göreve çağırıyorum” dedi. YSK’nın dışında siyasi partilere de çağrı yapan Şen, Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) de oylara sahip çıkması için göreve çağırdı.

AMACI YAŞANAN SÜRECİ ANLATMAK

Yürüyüşe başlamasının esas nedeninin süreci anlatmak olduğunu belirten Şen, “Herkesi yanımda görmek isterim şimdilik yalnızım hoşçakalın” diyerek alkışlar eşliğinde yürüyüşe başladı. Yürüyüşün başladığı noktada ihraç edilen kamu emekçilerini de eylem yaptığı için selamlayan Şen, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları ile karşılandı. Şen, YSK’nin ardından siyasi partilere de uğrayacağını anlattı.

(Fotoğraf DİHABER)

artıgerçek

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.