anadoluverumelimedya.com

Melih Gökçek kendini kurtaramayacak

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, dün söylediği sözler nedeniyle sert tepki gösterdi.

Reklam alanı

Dün akşam Melih Gökçek Habertürk TV’de Veyis Ateş’e verdiği röpörtajda “Ben kanuni olmayan hiçbir yardımı yapmadım. Benim verdiğim bir tane arsa yok… Okul yeri yapacak mesela, böyle olunca Belediye Meclisinden planlar geçmiş olabilir. Okul, Yurt, Hastane, bunlara olur verdim” ifadelerini kullanmıştı.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi de bu sözlere, “Biz zaten biliyoruz ama kamuoyunun daha iyi anlaması açısından konuya açıklık kazandırmak için birkaç sorumuz olacak” diyerek karşılık verdi ve şunları kaydetti:

Gökçek, FETÖ’ye arsa vermediğini ancak parsellere gelir getirici nitelikte değer kazandıran planlama yaptığını açıkça ifade etmektedir. Böyle olduğunu kabul etsek bile; belirli bir zümreyi kayırmak amacıyla yapılan planları Belediye Meclisinden geçirip kendisi tarafından olur vermiş olmasının Mülkiyet hakkının sevk ve idaresini kötüye kullanma amacında suç olduğunu bilmemekte midir?

Bu planlar hangi tarihte ve hangi parsellerde yapılmıştır?

Etkisi ve sonuçları yıllarca unutulmayacak 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ yapılanmasına çeşitli amaç ve yöntemlerle plan onayladığını açıkça söyleyen Gökçek’in, basit ve hafife alır tarzlı açıklamalar yapması kendisini bu işten kurtaramayacaktır.

Odatv.com

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.