anadoluverumelimedya.com

YARSAV Başkanı gözaltına alındı

Kapatılan YARSAV Başkanı Murat Arslan, bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Reklam alanı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu’nca yapılan FETÖ/PYD soruşturması kapsamında 7 ilde yapılan operasyonda aralarında eski YARSAV Başkanı Murat Aslan’ın da olduğu 19 Sayıştay denetçisi gözaltına alındı.

Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yapılan soruşturma kapsamında gizli tanıkifadeleri ve yapılan teknik takip sonucu FETÖ/PDY üyesi oldukları tespit edilen Sayıştay denetçilerine yönelik sabah saatlerinde operasyon yapıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 26 şüphelinin adreslerine yapılan baskınlarda 19 şüpheli gözaltına alındı. 7 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Darbe girişiminin ardından getirilen olağanüstü hal kapsamında çıkarılan ilk kararnameyle Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) kapatılmıştı.

EMİNAĞAOĞLU: TÜM BU TABLO, BİR YENİKAPI RUHU VE BİRLİKTELİĞİDİR

YARSAV Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, kapatılan YARSAV’ın Başkanı Murat Arslan’ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

 

“Yapılan işlem, hukuka karşı olarak yapılan bir işlemdir” diyen Eminağaoğlu, şöyle devam etti: “YARSAV mensupları ve yöneticileri de, cadı avına dönen bir sürece muhatap edilmişlerdir. Bunun adı iktidar terörüdür. Anayasa Mahkemesinin tutumu ne olursa olsun, tüm KHK’lar ve bu bağlamda 667 sayılı KHK aleyhine Anayasa Mahkemesinde dava açılmamasının anlaşılabilir bir tarafı yoktur. Kaldı ki, dava açılan KHK’larla ilgili olarak ta, hangi konuda dava açıldığı bile kamuoyuna açıklanmamakta, dava dilekçesinin kamuoyuna sunulmasından bile geri durulmaktadır. Tüm bu tablo, bir Yenikapı ruhu ve birlikteliğidir. O Yenikapı ise bugünleri, bu sonuçları yaratmıştır. Bu faşizmin hesabı, hukuk ve demokrasi yoluyla sorulacaktır.”

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.