anadoluverumelimedya.com

Hastaneye kaldırılan yaralı askerleri kim zehirlemeye çalıştı

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devrinin ardından şehit sayısında artış olduğunu iddia etti. Öztürk, emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş‘a dayanarak yaralı askerlerin PKK ile bağlantılı bir hemşire tarafından zehirlenmeye çalıştığını iddia etti.

Reklam alanı

Saygı Öztürk şunları yazdı:

“Güneydoğu’da görevli bir komutan, ‘Şehit sayımızın artmasında, hastanelerin elden çıkması etkili oldu‘ dedi. İnanamadım. Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş’a sordum. Şunları söyledi:

‘Evet, GATA ve askeri hastanelerin görev yapamaz hale gelmesinin yansıması, yine son günlerde terörle mücadelede verilen şehit sayısının artışıyla doğru orantılı olduğu kanaati uyandırdı. Bu kanaat bu günkü şartlarda gerek yaralananların olay mahallinden kurtarılması, gerekse hastanelerde müdahalenin eski ortama göre daha yetersiz kalması ve kalacağı düşüncesiyle oluşmaktadır.’

DAĞDA YAPAMADIKLARINI HASTANEDE YAPARLAR

Askeri hastanelerin önemli bir yanı da alınan güvenlik önlemleriydi. 1984’ten beri terörle yurtiçi ve yurtdışında yapılan mücadelede yaralanan askerlerimize, korucularımıza, sivillerimize alınan tedbirler nedeniyle en ufak bir saldırı olmamıştı. Ancak şimdi terörle mücadele eden, örgüte büyük kayıplar verdirenler de hastanelerde açık hedef haline geldi. Bu konuyu da Genelkurmay’la yakın temasta olan Erdoğan Paşa anlatıyor:

‘Van Asker Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrasında, hastanede kaldırılan askerlerimizi zehirlemek isteyen, PKK’lı olduğu iddia edilen bir hemşire yakalandı. KHK’lerle Askeri Sağlık Teşkilatı yapısının ve emir komuta düzeninin bozulmasının Yüce Türk Milleti’nin hayatiyetini tehlikeye soktuğunu, Yüce Türk Milleti’ne bildirmek görevimdir.’

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.