anadoluverumelimedya.com

Türk öğrenciler ‘Deprem Mimarlığı’nda dünya birincisi oldu!

Amerikan Deprem Mühendisliği Araştırma Enstitüsü (EERI) tarafından düzenlenen yarışmada Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) öğrencileri, geliştirdikleri proje ile dünya çapında 33 üniversite arasından genel değerlendirmede beşinci, mimari değerlendirme kategorisinde ise dünya birincisi olarak ülkeye döndü.

Uluslararası Antalya Üniversitesi öğrencileri 33 üniversitenin katıldığı ABD’deki yarışmadan Deprem Mimarlığı’nda Dünya Birincisi olarak döndü.
Reklam alanı

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri 04-08 Nisan 2016 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrinde düzenlenen Seismic Design Competition (SDC) yarışmasında önemli bir başarıya imza attı.

Yarışmaya depreme dayanıklı model bina ile katılan Uluslararası Antalya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü büyük bir başarı elde ederek genel değerlendirmede beşincilik, mimari değerlendirme kategorisinde ise birincilik ödülünün sahibi oldu.

Amerikan Deprem Mühendisliği Araştırma Enstitüsü (EERI) tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğu Amerikan Federal Afet Yönetimi Ajansı (FEMA) tarafından yapılan “Üniversitelerarası Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması” 04-08 Nisan 2016 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrinde düzenlendi.

DÜNYANIN EN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERİYLE YARIŞTI 

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu ekiplerin kendi tasarladıkları ve inşa ettikleri ölçekli çok katlı bina modellerinin “sarsma tablası” üzerinde daha önce yaşanmış 3 farklı deprem etkisi altında test edilerek performanslarının ölçüldüğü yarışmada, Uluslararası Antalya Üniversitesi öğrencileri dünya çapında en prestijli üniversitelerin projeleri arasından sıyrılarak depreme dayanıklı bina modelleri ile fark yarattı.

Genel sıralamada Cluj, California, Cornell ve Toronto üniversitelerinin ardından beşinci sırada yer alan UAÜ, mimari değerlendirme kazandığı birincilik ödülüyle dünya çapında sıralamasına önemli ölçüde prestij kazandırmış oldu.

sozcu

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.