anadoluverumelimedya.com

Gata Komutanına Tahliye

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanı Tümgeneral Gürsel Öztürk’ün tutuklanması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Gürsel Öztürk’ün avukatının Odatv’de yayımlanan mektubunun ardından, Öztürk bugün çıkarıldığı mahkemede tahliye edildi.

Reklam alanı

“Darbeci” diye tutuklanan Öztürk’ün Gülen Cemaati üyesi darbecilere direndiği ortaya çıkmıştı.

Darbe girişiminden 13 gün sonra darbecilerin atama listesinde adının karşısında görevine devam edeceği anlamında “devam” yazdığı gerekçesiyle tutuklanan Öztürk’ün kardeşi de isyan etmişti.

Hatta Gürsel Öztürk’ün kardeşi Gürcan Öztürk, “Yıllarca Fethullahçılar tarafından mağdur edilmiş biri nasıl olur da karşı çıktığı şeyle suçlanır?” ifadelerini kullanmıştı.

Halen tutuklu bulunan Gürsel Öztürk’ün Avukatı Sedat Akçelik’in gönderdiği mektubu dün Odatv yayımlamıştı. Akçelik o mektupta, “Bilmem farkında mısınız, üst perdeden çalan bu tamtamlar sebebiyle bugünün mağdurlarının sesini maalesef duyan dahi olmuyor” ifadelerini kullanmıştı.

Gürsel Öztürk’ün ise dün yayımlanan bu mektubun ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tahliye edilmesine hükmedildi. Öztürk’ün Silivri cezaevinden tahliye işlemlerine başlandı.

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.