anadoluverumelimedya.com

İngiliz Ordusunun Türkiye’ye müdahale planı ortaya çıktı!

İngiliz hükümeti gerektiği takdirde tatil için Türkiye’de bulunan ve sayıları güya 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere askeri operasyon planladıklarını Güney Kıbrıs’ta bulunan İngiliz üssüne gönderildikleri ortaya çıktı.

Anadolu Haberim’in haberine göre; İngiliz Daily Ekspress gazetesi İngiliz hükümetinin gerektiği takdirde tatil için Türkiye’de bulunan ve sayıları 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere askeri bir operasyon planladıklarını, hatta bu görevi gerçekleştirecek askerlerin Güney Kıbrıs’ta bulunan İngiliz üssüne gönderildikleri bilgisini veriyor.

Reklam alanı

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar, kendi vatandaşlarını kurtarma girişiminin de ötesinde, adeta bir işgal planını andırır nitelikte.

İşte gazetede yayınlanan o dehşet senaryo….

Türk iç savaşına sebep olacak bir girişimle asilerin hükümeti ikinci defa devirme girişiminde bulunabilecekleri korkusuyla birlikte, İngiliz birlikleri Türkiye’nin komşusu Kıbrıs’a geçtiler ve gerektiği takdirde ülkede bulunan Britanyalı turistleri kurtarma görevine hazırlanıyorlar.

Acil durum planları hazırlayan savunma yetkilileri ve silah donanmış askerler, Özel Kuvvetler Destek Mangası’yla beraber gözde bölgelere uçarak turistleri ve aileleri evlerinde güven içerisinde tutmak için hazırlar.

50 BİN CİVARI BRİTANYALI !

expreessjpg

 

YEREL İSYANCILARA (HALK’A) ATEŞ ETMEKTE SERBESTLER !

Yüzlerce jet, helikopter ve öteki uçaklar 50 bin civarı Britanyalı’yı tehlikeden uzaklaşmalarına yardımcı olmak için görevlendirilecekler. Askerler bu operasyona müdahele etmeye kalkışacak yerel isyancılara ateş etmekte serbest olacaklar.

Daily Star Sunday’e konuşan önde gelen bir savunma kaynağı: ”Türkiye uçurumun kenarında. Eğer ikinci bir darbe girişimi yaşanırsa iç savaşa dönüşecektir. Eğer böyle olursa büyük ölçekli uluslararası bir kriz yaşanacaktır. Türkiye’de vatandaşları yaşayan ya da tatilde bulunan her ülke onları kurtarmak üzere girişimde bulunacaklardır ve biz oyunun ilerisinde olmaya niyetliyiz,’‘ sözlerini ifade etti.

Bir hafta kadar önce Tayyip Erdoğan’ı devirmek üzere kalkışılan darbe girişimi esnasında yüzlerce sivil insan öldürüldü. Şehir merkezlerinin tecrit altında tutulduğu ülkede içeri ve dışarı tüm uçuşlar engellendi. Irak, İran ve Suriye ile sınırı bulunan Türkiye hakkında İngiliz diplomatların endişesi istikrarsızlığın artacağı ve daha fazla kan dökülmesinin olası olduğu yönünde.

İngiliz turistlerin bir kısmı kendilerini tatile götüren havayolları ile ülkeyi terk edebilirler, ancak hükümetin korkusu, eğer Türkiye’de iç savaş patlak verirse, sayıları binlere ulaşan vatandaşlarının panik içerisinde kaçmaya çalışırlarken kapana kısılabilecekleri yönünde, bu da ekstra tedbirler almayı gerektiriyor.

Kurtarma operasyonunun merkezi Türkiye’ye 100 mil uzaklıktaki Kıbrıs’ın güneybatı sahilinde bulunan Kraliyet Hava Kuvvetleri üssü olacak gibi görünüyor, fakat halihazırda Akdeniz’de bulunan Kraliyet Donanması savaş gemileri, Başbakan Theresa May’in görevlendirmesi halinde harekata dahil olabilirler.

İngiliz birlikleri Türkiye içerisinde ”güvenli bölgeler” oluşturacaklar ve havalimanları İngiliz vatandaşlarının havayolu ile ülkeden çıkarılmaları için kullanılacak. Önce pek çoğu Lübnan’a götürülmek üzere SAS komandoları eşliğinde tahliye başlayacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe ile ilişkilendirilen binlerce insanı tutuklatmasına müteakiben tatillerini kısa kesmiş durumdalar. Fakat geriye kalanlar tatil şirketlerinin kendilerine geri ödeme yapmayı reddetmeleri ile birlikte tatillerini bırakıp geri dönmediler.

WWW

Türkiye’de tatilde bulunan Britanyalılar yarı doluluk oranına sahip otellerin ve sahillerin normalden daha sakin olduğunu belirtirken korkan gezginler bir zamanların popüler ortamlarından uzak duruyorlar.

İngiliz yetkililer Türkiye’ye seyahat edecek kişileri uyarıyorlar ve seyahat etmek için genel anlamda ortamın güvenli olduğunu, ancak gitmek isteyenlerin fazladan güvenlik tedbirleri almalarını tavsiye ediyorlar; bulundukları ortamda dikkatli olmaları gerektiğini ve turistlerin gözde uğrak mekanlarına giderlerken dikkatli olmalarını tavsiye ediyorlar. 

Kaynak:ANADOLU HABERİM

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.