anadoluverumelimedya.com

Cemaatçileri belirlemenin 12 kıstası açıklandı

Kamu kurumlarında Cemaatçilerin tespitine yönelik 12 ayrı kıstasın dikkate alındığı gündeme geldi.

Reklam alanı

Hükümete yakın Türkiye gazetesi yazarı Nuri Elibol, bugünkü “Gizlenen FETÖ’cüler nasıl tespit ediliyor?” başlıklı yazısında kamu kurumlarındaki Cemaatçilerin tespitinin nasıl olduğunu anlattı.

Nuri Elibol’un “İlk 2-3 ayda suçsuz yere tutuklu kalanlar olabilir. 60-70 bin dosyayı incelemek kolay değil” sözleri dikkat çekti. Elibol, “Devletin bünyesine kanser hücresi gibi yerleşen, siyasi partileri ve ekonomi ile ilgili kurumları saran bu uru temizlemek kolay değil” diye yazdı.

İşte iddia edilen o 12 madde şöyle:

1- 17-25 Aralık darbe girişimleri ve MİT tırlarının durdurulması olaylarından sonra FETÖ yayın organlarından olan Zaman gazetesi, Bugün gazetesi aboneliğini devam ettirenler veya yeni abone olanlar.

2- Yine bu tarihlerden sonra örgütün niyeti ortaya çıkmasına rağmen, tüm ikaz ve yardımlara rağmen, çocuklarını FETÖ’ye ait okullarda-dershanelerde ve etüt merkezlerinde okutanlar.

3- 50 bin kişilik özel FETÖ iletişim ağına dahil olanlar. FETÖ’cülerin kurduğu özel bir iletişim ağı var. O ağ üzerinden 50 bin kişi irtibat kurmuş.

4- 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra FETÖ’ye ait finans kurumlarında hesap bulunduranlar, özellikle de FETÖ çağrısı ile bankaya yeni para yatıranlar.

5- FETÖ tarafından kurulan Aktif-Sen gibi sendikalarda 17-25 Aralık’tan sonra üyeliğini ısrarla devam ettirenler.

6- Yine FETÖ’ye ait olan Memurlar Vakfı, YÖNETDER’e üyeliğini devam ettirenler.

7- Telefon dinlemelerine takılanlar.

8- 17-25 Aralık darbe girişimi ve MİT tırları olaylarından sonra FETÖ mensuplarının yurt içi ve yurt dışında yaptıkları toplantılara, özel organizasyonlarına, ev toplantılarına katılanlar.

9- 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra teröristbaşını Pensilvanya’da ziyaret edenler.

10- Darbe girişimine katılanların ve destek verenlerin ifadelerinde ismi geçenler.

11- FETÖ’ye müzahir TUSKON gibi, İŞAD gibi iş dünyası derneklerinden-vakıflarından-sendikalarından 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra ısrarla ayrılmayanlar.

12- Yine FETÖ tarafından kurulup işletilen Yazarlar Vakfı-Abant Platformu ve FETÖ’ye ait üniversitelerin-okulların yönetici-mütevelli heyeti ve üyeliğinden 17-25 Aralık’tan sonra ayrılmayanlar.

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.