anadoluverumelimedya.com

MHP Kayseri Milletvekili Halaçoğlu: Ermenilerin nereye gömüldüğünü herhalde biliyorlardır

ANKARA

Reklam alanı

MHP Kayseri Milletvekili ve eski MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Eğer Osmanlı Devleti, Ermenilere gerçekten ‘büyük bir soykırım’ denilecek katliam yaptıysa o zaman hem askeri yetkililer hem konsoloslar ve büyükelçiler neden önlemedi? Orada, bu öldürüldüğü iddia ettikleri Ermenilerin nereye gömüldüğünü herhalde biliyorlardır. Göstersinler açalım” dedi.

Halaçoğlu, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ile “Ermeni soykırımı” iddialarıyla ilgili çalışma yapmak için gidecekleri Almanya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Halaçoğlu, Anadolu’nun değişik yerlerinde Ermeni çetelerinin katliamlar yaptığını, sadece Türk ve Müslümanlara değil kendilerine karşı çıkan Ermenileri bile öldürdüklerini Alman belgelerinin ortaya koyduğunu savundu. Böyle bir durumda soykırımdan bahseden bir Almanya ile karşı karşıya kalınıldığını belirten Halaçoğlu, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı ordusunda, Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere üst düzey askeri yetkililerin Almanlardan oluştuğunu hatırlattı.

Halaçoğlu, “Eğer Osmanlı Devleti, Ermenilere gerçekten ‘büyük bir soykırım’ denilecek katliam yaptıysa, o zaman hem askeri yetkililer hem konsoloslar ve büyükelçiler neden önlemedi? Orada, bu öldürüldüğü iddia ettikleri Ermenilerin nereye gömüldüğünü herhalde biliyorlardır. Göstersinler açalım.” ifadesini kullandı.

Büyük bir sahtekarlığın olduğuna işaret eden Halaçoğlu, “Bu sahtekarlığı Almanya’da ortaya koyacağız. Özellikle de buna oy veren oradaki Türk isimli parlamenterleri de Almanları da davet ediyoruz. Herkese her türlü soru hakkını tanıyacağız. İstediklerini ortaya koysunlar.” diye konuştu.

“Demek ki AB, vazgeçilmez bir hedef değilmiş”

Halaçoğlu’nun açıklaması sonrası bir gazetecinin, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararını sorması üzerine Ümit Özdağ da değerlendirmelerde bulundu:

“İngiltere’nin bu kararı almış olmasını, her şeyden önce onlarca yıldan bu yana Türk milletine yönelik olarak Avrupa Birliği lobiciliği yapan ve Avrupa Birliği’nin adeta ‘bir altın ülke, vaat edilmiş topraklar olduğu’ tezini işleyen Türkiye’deki Avrupa Birliği lobisinin anlatmış olduklarına indirilmiş ağır bir darbe olduğunu düşünüyorum. Demek ki Avrupa Birliği, bu grubun Türk milletini kandırmak istedikleri gibi vazgeçilmez bir hedef değilmiş.”

oncevatan

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.