anadoluverumelimedya.com

Esad: Ben kazanırsam, Erdoğan kaybeder!

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Hatay’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki patlamayla ilgili olarak, “Türkiye ile olan kara sınırımızın yüzde 25’i PKK’nin, yüzde 75’i de El Kaide’nin kontrolünde. Cilvegözü’ndeki bombalı saldırıda bizim hiçbir dahlimiz, sorumluluğumuz yok. Çünkü biz artık o sınırlarda yokuz. Orası tamamen El Kaide’nin kontrolünde” dedi.

Görevini bırakması yönündeki baskılara değinen Esed, “Ben istesem de ayrılmam mümkün değil. Bu fırtınada sakin bir limana yanaşana kadar gemiyi terk etmem. Zaten halkım da arkamda” diye konuştu.
Reklam alanı

Esad’ın mesajlarını da anlatan Atıcı, şöyle dedi:

“Esad diyor ki; ‘Suriye’deki terör arttı, Türkiye’nin bunda çok büyük rolü var, şu anda 23 uyruktan terörist var, daha önce birkaç grup vardı. Bize en çok terörist Libya ve Yemen’den geliyor. Türkiye burada bir koordinatör ülke durumuna geldi. 2 bin tane Libyalı aldılar, İstanbul’da eğittiler, buraya gönderdiler’ diyor Esad.
‘Katar bize komşu değil, Katar üzerinde milyarca dolar Türkiye’ye yardım geliyor. Bu para nereye gidiyor? Bunlar bizi çok üzüyor, hükümet kardeşimiz değil ama halk bizim hala kardeşimiz’.
Dedi ki, ‘Çözüm Türkiye’nin silah ve para insan girişlerini kontrol etmesinden geçiyor, Türkiye sınırdan terörist, para girmesin biz bu sorunuzu çözeriz. Ancak bu tren kaçtı. Suriye halkı bu savaşı kazanırsa iki kişi kaybedecek, Erdoğan ve Katar Emiri. Çünkü savaş üzerine ikballerini inşa etmişlerdir. Suriye halkı kazanırsa Erdoğan’ın başkanlık hayalleri de karizması da boşa gidecek. Bu savaşı Erdoğan ve Katar Emiri kişiselleştirmekte.
Olayın başındaki silahlı muhalifler şu anda bize dönmeye başladı. Biz de anayasa değişikliği yaptık. Siyasi partiler yasasını, basın yasasını değiştirdik. Türkiye artık laik bir ülke değildir Erdoğan hükümetiyle.
http://www.halkizbiz.com/dunya/esad-ben-kazanirsam-erdogan-kaybeder-h918.html
About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.