anadoluverumelimedya.com

Son dakika: Galatasaray’da Fatih Terim iddiası…

Galatasaray Kulübü Kongre Üyesi Ali Fatinoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim konusunda önemli bilgiler verdi. Fatih Terim’in kesin olarak Galatasaray’da görev yapacağını söyleyen Fatinoğlu, sarı-kırmızılı taraftarları heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

Reklam alanı

 

Milli takımda sıkıntılı bir dönem geçiren Fatih Terim’i, Başkan Dursun Özbek’in bir kez daha aradığını ve Galatasaray’a davet ettiğini ifade eden Ali Fatinoğlu “Fatih Terim kesin olarak Galatasaray’a geri dönüyor” dedi. Kesin bir ifade kullanan Fatinoğlu, Fatih Terim ile Dursun Özbek’in anlaştıklarını ve tecrübeli çalıştırıcının yeni sezonda bir kez daha Galatasaray’a geleceğini söyledi.

Daha önce verdiği bilgilerde Gökhan’ın Beşiktaş ile anlaştığını, Lucescu’nun Schaktar’dan ayrılacağını, Serdar Aziz’in Galatasaray’a gideceğini radyo ve televizyonlara yaptığı bağlantılarda dile getiren Fatinoğlu’nun, şimdi de Fatih Terim’in Galatasaray’a döneceğini net bir şekilde ifade etmesi taraftarın heyecanını bir kat daha arttırdı.

 

“ÜÇ YILDIZDAN EN AZ BİRİ SATILMALI”

Fatinoğlu, Fatih Terim dışında Galatasaray’ın gündemindeki diğer konular hakkında da fikirlerini söyledi. Sarı-kırmızılı takımın yeni bir heyecana ihtiyacı olduğunun altını çizen Fatinoğlu, takımdaki yıldız oyunculardan en az birinin satılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Galatasaray taraftarını tribünlere çekebilmek, forma satışı yapabilmek için yeni heyecan şart, bunu da yeni yıldızlar transfer ederek yapabilirsiniz. Ama önce elinizdeki Sneijder, Muslera ve Podolski’den 1-2 tanesini elden çıkarmanız lazım. Hem ücretleri yüksek bu oyuncuların elden çıkması ile bonservis bedeli ve yıllık ücrette tasarrufa geçersiniz hem de taraftarları yeni transferlerin heyecanı ile tribüne çekersiniz.”

 

YÖNETİMİ ELEŞTİRDİ

Ali Fatinoğlu, bir zamanlar Avrupa’ya damga vurmuş sarı-kırmızılı kulübün transferde zorlandığını, son 1-2 sezondur yabancı futbolcuların güvensizlik duyduğunu da belirterek; şöyle konuştu:

“Bir kulüp düşünün ekonomik sıkıntılar nedeniyle talip olunan oyuncular gelmeye sıcak bakmıyor. Bir kulüp düşünün kadrosundaki oyuncular kazandığı yüksek rakamlar nedeniyle gitmek istemiyorlar. Bu çelişkili durumdan bir an önce kurtulmak lazım. Galatasaray’ın değerlerini ve çıkarlarını ön plana alıp yönetim masaya yumruğunu vurmalı. Futbolcuların elinde oyuncak olunmamalı. Menajerlerin oyununa gelip kulüp imajı zedelenmemeli.”

amkspor.sozcu

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.