anadoluverumelimedya.com

Onur Öymen; Almanya Parlamentosundaki ‘Soykırım’ tasarısı yasaya aykırıdır

Onur Öymen Uyardı;

Reklam alanı

‘Almanya yasadışı bir ‘Ermeni Soykırımı’ kararı alabilir ‘

İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Jale Özer, Onur Öymen ve eşi ile İstanbul Divan Restoran’da yemekte kısa bir toplantı yaptı.

Onur Beyin Berlin konferansı sonrasında yapilan bu yemekte Onur Bey,  ” Almanya Parlamentosunda sözde Ermeni soykırımı ile ilgili bir tasarının çıkma ihtimali konusunda bilgi verdi.

Deneyimli Diplomat Öymen şunları  söyledi: ‘Yeşiller Partisi milletvekili Hans Christian Ströbele’ye özellikle Ermeni soykırımı iddiaları ve PKK terörüyle ilgili gelişmeler hakkında bilgi verdim ve yanlış bilgilerden kaynaklandığı anlaşılan görüşlerini cevaplandırdım.’

Onur Öymen’in açıklamalarına devamla;’ Ströbele’nin söylediklerinden Alman Parlamentosunun 2 Haziran tarihinde yapacağı toplantıda Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen bir karar tasarısının kabul edilme şansının yüksek olduğu anlaşılmaktadır. AHİM’in Perinçek davasıyla ilgili olarak verdiği Türkiye lehindeki karara ve Fransız Yüksek Mahkemesinin 16 Ocak 2016 tarihinde açıkladığı görüşe göre yetkili mahkeme kararı olmadan parlamentoların ve hükümetlerin bir olayı soykırım olarak nitelendiremeyeceklerini anlattık. Türkiye’nin lehindeki bu yargı kararlarına rağmen Yeşiller Partisiyle Başbakan Merkel’in lideri olduğu Hıristiyan Demokrat Parti ararsında Ermenilerin beklentisi doğrultusunda bir karar çıkması ihtimalini ciddiye almak lazımdır’ dedi.

Daha sonra Onur Bey’in yeni çıkan kitabı üzerine konuştular. Onur Öymen’in bu çok önemli kıtabı ” Arka Plan” Teröre Yön Verenler , tarih boyunca iktidar için şiddet ve terör yoluna kimlerin başvurduğunu çok iyi açıklıyor. Dünyada terörle nasıl mücade edildiğinin yanında, Milli Mücadele ve Cumhuriyet dönemindeki ayaklanmaları kimlerin desteklediğnden, bugünkü PKK terörüne kadar çok önemli konulara büyük ışık tutuyor.

LondraPosta-İstanbul

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.