anadoluverumelimedya.com

Azerbaycan’a karsi … PKK’da yeni serok Sisliyan

Azerbaycan’ın, Ermenistan işgali altındaki Karabağ topraklarda çatışmalar şiddetlenince, Erivan yönetimi yıllardır destek verdiği PKK’dan yardım istedi. Terör örgütünün elebaşları Kandil’de bir toplantı yaparak, Suriye’den 150’si Ermeni, 250’si Kürt 400 kişilik terörist grubunu, Karadağ’da gönderdi. Bomba tuzaklama konusunda özel eğitim alan bu teröristler Karabağ’daki 3 farklı noktaya yerleştirildi. Ağır silahları Ermenistan ordusu üzerinden temin edilen teröristler, Azerbaycan ordusuna karşı aktif olarak rol alıyor.

Reklam alanı

SİSLİYAN KOMUTAN OLDU

Teröristlerin başına geçen kişi ise Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isimdi. ASALA’nın Paris’teki Türk elçiliğine düzenlediği saldırının failli Vazgen Sisliyan, PKK’lı gruba komutanlık etmeye başladı. Terörist, Paris saldırısını gerçekleştirmesinin ardından yaptığı açıklamada gerçek niyetini ortaya koymuş, sözde soykırımı işaret ederek “Dünya kamuoyunu Ermenistan üzerinde yoğunlaştırmanın en kolay yolu şiddet politikasıdır” ifadelerini kullanmıştı. Sisliyan’ın grubun başına geçtikten sonra söylediği ilk sözler ise “Hepimiz Türkiye’nin boğazına dayanmış keskin birer bıçağız” oldu.

3 PKKLI ÖLDÜRÜLDÜ

 ASALA lideri Sisliyan’ın komuta ettiği PKK’lı teröristler Azerilerle çatışmaya girdi. Azeri kaynaklar bu çatışmada 3’ten fazla PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Ermenistan’ın cephede savaşacak asker bulamaması nedeniyle PKK’lı teröristler çatışmalarda aktif olarak rol alıyor. Ermeni birliklerle beraber hareket eden teröristler, daha çok ön cephelerde yer alarak Azerbaycan ordusuna karşı savaşıyor. (Güneş)
About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.