anadoluverumelimedya.com

Erdoğan’ı sevmem ama ABD’ye de vermem

Aydınlık gazetesi yazarı ve Vatan Partisi yöneticisi emekli general Naci Beştepe bugünkü “RTE’yi Sevmem, ABD’ye Vermem”başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD tarafından düşürülmesine karşı çıktığını yazarak, “Onu oradan indirmek, gerekirse yargılamak Türk ulusunun ve Türk kurumlarının seçeneği ve kararı olmalıdır.”diye yazdı.

Reklam alanı

Naci Beştepe yazısında, Erdoğan’ı sevmediğini, hazmetmediğini ve beğenmediğini yazarak nedenlerini şöyle sıraladı:

“Nedenlerim açıktır; Atatürk’ü sevmez. “Gazi Mustafa Kemal” der, “Atatürk” demez.

Milliyetçilikle ırkçılığı bir tutar.

Türklüğe karşıdır. “Bu millet” der. “Türk milleti” demez.

Cumhuriyete ve devrimlere karşıdır.

Laik insanın Müslüman olamayacağı yargısı ile yüklüdür.

Ulusal egemenliği yanlış bulur. Ona göre egemenlik Allah’ındır. Müslüman ve Sünni olmayanlara olumsuz bakar.

İyi bir dindar görüntüsü vermeye çalışır. Diğer yandan kendini neredeyse Peygamber mertebesinde kutsallaştıranlara müdahale etmez.”

Erdoğan’ın tüm yaptıklarına rağmen ülkenin Cumhurbaşkanı olduğuna dikkat çeken Beştepe,“Son günlerde artan ABD kışkırtmaları, tehditleri kabul edilemez” diye yazarak, Erdoğan’ı devirecek bir dış müdahaleye karşı çıktığını belirtti.

Naci Beştepe’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bütün bunlara karşın bu ülkenin en üst temsil makamındadır. Vatandaşların oyu ile oraya gelmiştir. Onu oradan indirmek, gerekirse yargılamak Türk ulusunun ve Türk kurumlarının seçeneği ve kararı olmalıdır. Son günlerde artan ABD kışkırtmaları, tehditleri kabul edilemez. Ne ABD istedi diye Türk ordusu darbe yapar, ne ABD bir cumhurbaşkanını başka yöntemlerle değiştirebilmelidir. RTE’ye karşı olmak, sevmemek başka şeydir. Dış müdahaleye sıcak bakmak, sonrakileri de kabullenmektir. RTE’yi indirenin onun yerine getirdiği; ulusal benliğimize, onurumuza, çıkarımıza daha uygun biri mi olacaktır? İpler kimin elinde olacaktır? PKK ile pazarlık masasına dönüşü gerçekleştirecek birinin iktidara oturmasından başka ABD’yi memnun edecek seçenek var mıdır? Zarrab’ın, Cumhurbaşkanının ABD seyahati öncesi tutuklanması anlamlı bulunmaktadır. ABD’li savcının. RTE’nin kaldığı otelin önünde görülmesi bile Türkiye Cumhuriyeti’ni alçaltıcı bir tavır olur. Bunu hiçbir Türk vatandaşının kabul etmesi beklenemez. Benim bile.”

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.