Yunan bürokrattan skandal sözler: En iyi Türk, ölü Türk

HER yıl binlerce Türk turistin ziyaret ettiği Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan sorumlu Kuzey Ege Bölgesi Süper Vali Yardımcısı Stamatis Karmancis, Türklere hakaret yağdırdı.

Reklam alanı

Yunan devletinin Sakız’daki 1 numaraları temsilcisi sayılan Karmancis, son günlerde Türk savaş uçaklarının Ege’de Yunan hava sahasını ihlal ettiklerine ilişkin iddialar üzerine, Facebook hesabında şunları yazdı: “Komandolarımızın, ‘En iyi Türk ölü Türk’tür’ sloganına katılıyorum. Barbar, kalleş, kültürsüz, gözü doymaz, sefil, kana bulanmış, sinsi, tehlikeli ve her zaman acımasızca vurmak ve kapmak için fırsat kollayan bir komşumuz var. Silahlı Kuvvetlerimiz burada. Hele bir denesinler, görürler.”

DEVLETİ KASTETTİM

Ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi üyesi olan Karmancis’e ilk tepki, iktidardaki SYRİZA’nın adadaki parti teşkilatından geldi. SYRİZA, açıklamaların hem adanın turizmine hem de Türkiye ile ilişkilere zarar verdiğini belirterek Karmancis’in görevden alınmasını istedi. Karmancis “Türk halkını değil, Türkiye’deki derin askeri devleti kastettim” dedi.

ilk-kursun

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.

İlk yorumu yazan siz olun

Yorumunuzu yazın