anadoluverumelimedya.com

YÜZMEDE HEDEF OLİMPİYAT FİNALİ

Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş, 2016 Rio Olimpiyatları’nda final yüzmesi halinde bir kez daha Türk spor tarihine geçecek.

Reklam alanı

Kadınlar 100 ve 200 metre kurbağalama ile 200 ve 400 metre karışık branşlarında olimpiyat A barajını geçerek, 4 branşta birden A barajıyla kota alan ve Türk olimpiyat tarihinde bir ilke imza atan Viktoria Zeynep, Rio’da final yüzmesi halinde 2. kez tarih yazacak.

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan’ın 2013 yılında Ukrayna’daki bir yarışmada görüp beğendiği, daha sonra yapılan görüşmelerle 2014 yılında Türk vatandaşlığına geçirilen Ukrayna asıllı yüzücü Rio’da, erkekler 400 metre serbestte A barajını geçen Nezir Karap’la beraber yarışacak.

Federasyon Başkanı Bozdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baraj geçme süresinin henüz dolmadığını belirterek, “17-22 Mayıs’ta Londra’da yapılacak Avrupa Şampiyonası ile 26-29 Mayıs’taki Turkcell Açık Yaş Türkiye Şampiyonası da bize baraj getirebilir. Baraj geçen sporcu sayımız, mayıs ayının sonunda belli olur. A barajını geçen sporcularımızın yanında B barajını geçenlerden de davet alarak gidenler olabilir.” dedi.

“Son iki organizasyonu beklemeye başladık”

Olimpiyatlarda ülkelerin her branşta A barajını geçen 2 sporcu ile yarışabildiğini dile getiren Bozdoğan, “Herhangi bir branşta A barajını geçen sporcunuz yoksa, Uluslararası Yüzme Federasyonu o branşta B barajını geçen sporcularınıza davet yazısı gönderebiliyor. Biz özellikle bayrak takımlarımızdan ümitliyiz. Son iki organizasyonu beklemeye başladık. Her şey ondan sonra belli olacak.” diye konuştu.

 

AA

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.