anadoluverumelimedya.com

100 bin imza için start 4 Mayıs’ta!

Aydınlık, AKP ve MHP’nin aldığı baskın seçim kararıyla 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi taslak takvimine ulaştı. Vatandaşların Cumhurbaşkanı aday dilekçesini 4-8 Mayıs arasında seçim kurullarına götürmesi gerekiyor

Reklam alanı

8 MAYIS’A KADAR

Aydınlık’ın Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kaynaklarından edindiği bilgiye göre 100 bin imza için dilekçelerin kabul tarihi 4 Mayıs Cuma günü başlayacak. Edinilen taslak takvimde vatandaşların 4 Mayıs Cuma günü mesai saatinin başlamasından, 8 Mayıs Salı günü mesai saatinin bitimine kadar il ve ilçe seçim kurulların başvurarak Cumhurbaşkanı adayı göstermesi gerekli. Bütün seçim kurulları Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacak.

KİMLİK BELGESİ YETERLİ

İmza vermek isteyen vatandaşların, seçmeni bulundukları ilçe seçim kuruluna yalnızca kimlik belgeleriyle başvurmaları yeterli olacak. 4-8 Mayıs tarihleri arasında seçim kuruluna giden vatandaşlara aday göstermek istedikleri kişinin adına düzenlenmiş bir form verilecek. Bu formun imzalanmasıyla aday gösterilebilecek. Öte yandan Vatan Partisi karar üzerine harekete geçerek il başkanlarını Ankara’ya çağırdı.

aydınlık

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.