anadoluverumelimedya.com

Saadet Partisi’nden Abdullah Gül açıklaması

Saadet Partili Bülent Kaya, AKP’nin, Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na sokarak Abdullah Gül’ün adaylığını engellemek istediğini ileri sürdü.

Reklam alanı

“AKP, GÜL’ÜN ADAY OLMASINI ENGELLEMEK İSTEDİ”

Bülent Kaya, “Abdullah Gül aday olmaya karar verirse Cumhur İttifakı’na girmiş Saadet Partisi’nin olmadığı tabloda Abdullah Gül aday olmaya cesaret eder mi? O seçeneği düşünmeye başlar mı? Yani onu da daha doğmadan yada böyle bir düşüncesi varsa vazgeçirmeye yönelik bir adımdır Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na çekilmesi” dedi.

“SAADET’İN DESTEK VERMEDİĞİ BİR ABDULLAH GÜL ADAY OLAMAZ”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Saadet Partisi’nin desteği olmadan aday olmayacağını söyleyen Bülent Kaya, “Ben Abdullah Gül Saadet Partisi’nin adayı olur demiyorum. Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği zaman Saadet Partisi’nin lokomotif gücünü değerlendirip, Saadet Partisi’nin kendisiyle birlikte veya Saadet Partisi’nin kendisini destekleyip desteklemeyeceğini düşünüp tartarak aday olur. Saadet Partisi’nin destek vermediği bir Abdullah Gül’ün ben şahsen aday olarak çıkabileceğine ihtimal vermiyorum” diye konuştu.

yeniçağ

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.