anadoluverumelimedya.com

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Mengüç: İtibarsızlaştırma çabasının sonucu

MUSTAFA KÖMÜŞ

Reklam alanı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin sabah saatlerinde gözaltına alınmasını İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Samet Mengüç BirGün’e değerlendirdi.

Mengüç operasyonun günlerdir süren linç kampanyalarının bir sonucu olduğunu ve buna razı olmayacaklarını belirtti.

Mengüç, “Günlerdir her taraftan başlatılan bir kampanyanın, itibarsızlaştırma çalışmalarının nihai bir sonucu. Hedef göstermeler, karalamalar neticesinde süreç buralara geldi. Tabii ki bu sonucu asla kabul etmiyoruz. Kurum olarak Türk Tabipleri Birliği’nin bu şekilde yıpratılması ve Merkez Konseyi üyelerinin bu şekilde gözaltına alınması kabul edebileceğimiz bir durum değil. Elbette razı olmayacağız ve buna ilişkin gereğini yapacağız. TTB üyelerinin bu muameleye maruz bırakılmasına tabii ki itirazlarımızı dillendireceğiz” dedi.

Gözaltı sürecine dair de bilgilendirme yapan Mengüç “Şu anda süreci değerlendiriyoruz. Gün içerisinde bilgilendirme yapacağız. Gözaltı süreçlerini takip ediyoruz. Ben Vatan Caddesi’ndeydim. Bize net bir bilgi verilmiyor. Şu anda gözaltı kararı var. Merkez Konsey’in Ankara’da olması nedeniyle bugün veya yarın Ankara’ya götürülecekler. Bu aşamada henüz daha fazla bilgi yok” ifadelerini kullandı.

İstanbul Tabip Odası da ilerleyen saatlerde TTB’ye yönelik operasyonla ilgili bir açıklama yaptı:

“Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyeleri Onurumuzdur!

Günlerdir TTB’ne yönelik saldırı, itibarsızlaştırma, sindirme kampanyasının yargı ayağı da bugün devreye girdi.

Sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir, Diyarbakır ve Van’daki TTB Merkez Konsey üyelerimizin evleri, işyerleri basılıyor, arama yapılıyor, gözaltına alınıyorlar.

TTB’nin “Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı hekimliğin binlerce yıllık değerlerini savunmaktan başka hiçbir ifade içermeyen basın açıklamasını hedef haline getirenlere, içinde hiçbir suç unsuru olmayan açıklama için soruşturma açanlara, her birinin adresi belli arkadaşlarımızı ifadeye davet etmek yerine evlerini bastırarak gözaltına aldıranlara, yıllardır siyasi iktidarın bütün olanaklarını kullandığı halde TTB seçimlerini kazanamayıp muhbirliğe soyunanlara cevabımızdır:

Biz hekimiz, sağlıkçıyız.

Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergamalı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklarda VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ!

Topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak İNSAN YAŞAMINI sağlığı, barışı, demokrasiyi her zaman olduğu gibi bugün de, yarın da SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİ ÜYELERİ ONURUMUZDUR!

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU”

birgün

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.