anadoluverumelimedya.com

“KHK’lara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz”

Ankara’da OHAL ve KHK’lara ilişkin basın açıklaması yapmak isteyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerine polis müdahalede bulundu.

Reklam alanı

ÇOK SERT MÜDAHALE

Sakarya Caddesi’nde Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve üyeler, OHAL ve KHK’lara ilişkin basın açıklaması yapmak için Sakarya Caddesi’nde toplandı. Kalabalığın açıklama yapmasına izin vermeyen polis gruba çok sert müdahale ederek, bölgeden uzaklaştırdı.

Sendika binası önüne gelen Birleşik Kamu-İş üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı. Sendika başkanı Mehmet Balık basın açıklamasını okudu. Mehmet Balık KHK’ları eleştirerek şunları söyledi:

“GERİ ADIM ATMAYA ÇAĞIRIYORUZ…”

“Bu KHK’ların bir hukuk devletine uygun olması düşünülemez. Siyasal iktidarı, mevcut Anayasaya da, uluslararası hukuka da açıkça aykırı olan KHK’lar konusunda geri adım atmaya çağırıyoruz ve Meclis yetkilerini KHK’larla işletmesini ve devretmesini kabul etmiyoruz. Tüm yurttaşlarımızı ve demokrasiden yana olan herkese çağrımızdır; Siyasal iktidarı, bu yanlış uygulamalardan vazgeçmeye davet ediyoruz; emekçileri ve yurttaşlarımızı da bu KHK’lara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz.”

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.