anadoluverumelimedya.com

Saadet Partisi’nden erken seçim açıklaması

Karamollaoğlu, partisinin Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Ankara İl Divanı’nda yaptığı konuşmada, ülkede geçmişte yaşanan terör hadiselerinin tekrar canlanma emaresi gösterdiğini belirtti.

Reklam alanı

Sadece ülkede değil bölgede ve bütün dünyada huzurun ve barışın tesisini sağlayacak olan tek anlayışın ‘milli görüş’ anlayışı olduğunu belirten Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Sizler de mesuliyet altındasınız. Yakında seçime gitme ihtimali var. Bu sene sonunda seçim olma ihtimali hala güçlü.

Erken seçim demiyorum. Hükümet erken seçime gitmeyecek, baskın seçim yapacak. ‘Kimse hazırlanamadan gidelim ki vatandaşın gönlünü tekrar kazanalım. Vatandaşı bir endişeye sevk edelim, bak falancalar gelirse bu ülke mahvolur.’ Ekim sonu, kasım ortasında seçim olabilir. Şimdiden seçime hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz.”

ERDOĞAN MAHALLE TEŞKİLATLARIYLA İLGİLENMEYE BAŞLARSA HAPI YUTTUK’

Karamollaoğlu, bu seçimde en etkili partinin Saadet Partisi olacağını savundu: “Bunu sadece ben söylemiyorum. Ya da dar bir kadro ‘elbette siz böyle düşüneceksiniz’ demiyor. Bizim dışımızdaki insanlar gelip, kendileri bunu ifade ediyor. Şu anda sadece muhalefette bulunan partiler değil, iktidarda bulunan partinin en az yarısı bir arayışın içinde. Sayın Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) durduk yere sahaya inmedi. İlçe teşkilatlarına kadar müdahale etmek istiyor. Eğer Cumhurbaşkanımız mahalle teşkilatlarıyla ilgilenmeye başlarsa hapı yuttuk. O zaman dış politikamızın, ekonomimizin düzelme imkanı bütünüyle ortadan kalkar.”

cumhuriyet

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.