anadoluverumelimedya.com

Ümit Özdağ’dan Berberoğlu mesajı: CHP 16 Nisan’da gereken tepkiyi koysaydı…

Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’dan tutuklanan CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu’na destek geldi. Özdağ yaptığı açıklamada “Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bir milletvekilinin tutuklanmasının ötesinde parlamenter demokrasiyi savunan muhalefetin çok yönlü baskı altına alınması doğrultusunda en somut girişimdir.Tutuklamanın amacı muhalefete yönelik yıldırma politikalarını yoğunlaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Reklam alanı

Özdağ’ın açıklaması şöyle:

“CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bir milletvekilinin tutuklanmasının ötesinde parlamenter demokrasiyi savunan muhalefetin çok yönlü baskı altına alınması doğrultusunda en somut girişimdir. Tutuklamanın amacı muhalefete yönelik yıldırma politikalarını yoğunlaştırmaktır. Bu tutuklama 16 Nisan’da gerçekleşen Kirli Referandum sonrasında önümüzdeki dönemde yapılacak başkanlık seçiminin de bir Kirli Seçim olarak yapılmak istendiğini ortaya koymaktadır. ”

“BAŞKA HUKUKSUZ TUTUKLAMALAR İHTİMALİ”

Özdağ, başka tutuklamaların da olabileceğine işaret etti, damat tahliyelerini de hatırlattı. Şöyle devam etti:
“Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını başka muhalefet milletvekillerinin haksız, hukuksuz tutuklanmasının izlemesi büyük bir ihtimaldir.
AKP’nin bol paralı FETÖ damatlarının ikametleri belli gerekçesi ile serbest bırakıldığı bir ortamda bir CHP milletvekilinin kanıta değil emarelere dayalı olarak tutuklanmasını hukuk ile izah etmek mümkün değildir. Bu tutuklama bir siyasal cezalandırma eylemidir ve bugün sessiz kalan herkese sıra gelecektir.

“CHP 16 NİSAN’DA GEREKEN TEPKİYİ VERSEYDİ.. “

Ümit Özdağ, CHP’nin tepkisinin doğru; ancak gecikmiş bir tepki olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:
“Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına Cumhuriyet Halk Partisi’nin tepkisi doğru fakat gecikmiş bir tepkidir. Eğer, Cumhuriyet Halk Partisi 16 Nisan 2017 akşamı Yüksek Seçim Kurulu’nun Anayasa ve yasaları çiğneyen kararı ile referandumu kirletmesi üzerine gereken tepkiyi bu tarzda bir eylem düzeyinde ortaya koysaydı, bugünlere gelinmeyebilirdi. Artık parlamenter demokrasiyi savunan muhalefet duvara dayanmış, bundan sonra geri adım atabileceği bir yer kalmamıştır. Parlamenter demokrasiyi savunan milletvekillerinin tutuklanmaya başlamasına karşı en etkin politik duruşun sergilenmesi bir zorunluluktur yoksa yarın demokrasinin son kırıntıları için bile çok geç olabilir.”

yeniçağ

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.