anadoluverumelimedya.com

AKPM Başkanı’nın temsil yetkisi elinden alındı

AKPM Başkanı Agramunt’un mart ayı sonunda Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma üyeleri ile Suriye’yi ziyaret ederek Beşar Esad ile görüşmesi gerekçe gösterilerek temsil yetkisi elinden alındı.

Reklam alanı

 

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt’un, mart ayı sonunda Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma üyeleri ile Suriye’yi ziyaret ederek SuriyeDevlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi nedeniyle temsil yetkisi elinden alındı.

AKPM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, AKPM Başkanı, 20 başkan yardımcısı, siyasi grupların ve komitelerin başkanlarından oluşan AKPM Büro, Suriye ziyaretini görüşmek üzere toplanarak, 65 yaşındaki İspanyol AKPM Başkanı hakkında “güvensizlik kararı” aldı. Agramunt’un AKPM Başkanı sıfatıyla ziyaret gerçekleştirmesi, toplantılara katılması veya resmi açıklama yapma yetkisi elinden alındı.

Büro toplantısı sonrası bir açıklama yapan AKPM Başkan Yardımcısı İngiliz Parlamenter Sir Roger Gale, yönetmelik gereği AKPM Başkanı’nın görevden alınamadığını hatırlatarak, “Başkan bugünkü toplantıya katılmamayı tercih etti ve bir istifa mektubu da göndermedi. Büro, bu adımları atmak zorunda kaldı.” dedi.

aydınlık

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.