anadoluverumelimedya.com

Liseliler

Nevra Ölçer / Anadolu ve Rumeli Medya 

Reklam alanı

Bugün bir haber yayınladık.

Haber başlığı :  Liselilerden müfredat tepkisi: Tarih yazdılar

Aşağıda bu haberi bu sütunda tekrar paylaşacağız.

Bu haberin bizim için özel önemi var.

Bildiğimiz ve gördüğümüz gibi ülkemizde bir çok kişi cumhuriyetimizi korumak için büyük bir uğraş vermekte. Bu mücadelede başı hukukçular, gazeteciler, ve eski devlet adamları, eski parti mensupları çekmekte.

Ayrıca siyasetin şu anki durumundan memnun olmayan çoğu kişi emeklilik filan boş verip “ülkem için ne yapabilirim” diyerek sahaya indi.

Ancak müfredattan Atatürk ve İnönü’nün çıkarılmasını hazmedemeyen liseliler, mantık ve vatan sevgisi ile yaklaştıkları durumların yok oldurulduğunu görünce, onlar da sahaya indi. Ve tarih anlatıyorlar. Ülkenin her yerinde.

Herkes elinden gelenin en iyisini yaptığı zaman zaten her şey iyi olacak.

Bu gençlerimizi tebrik ediyor ve Ata’mızın gençleri ile gurur duyduğunu hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rol model olacakları ise kesin.

 

İlgili Haber:

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı yeni müfredatta Atatürk ile ilgili ünitelerin azaltılmasına ve İsmet İnönü’nün müfredattan çıkarılmasına tepki gösteren Türkiye Liseliler Birliği(TLB), Türkiye’nin pek çok yerinde ‘‘Atatürk İlke ve Devrimleri Tarih Okulları’’ düzenledi.

Reklam alanı

ATATÜRK HER ZAMAN TEŞKİLATÇIYDI

TLB İstanbul’un düzenlediği tarih okulunda konuşan TLB Genel Başkanı Bora Çelik, Mustafa Kemal Atatürk’ün de bilimi rehber edindiğini belirterek yaptıkları çalışmanın önemini vurguladı. ‘Atatürk ve Teşkilatçılık’ eğitiminde ise Çelik; “Mustafa Kemal her zaman teşkilatçıydı. Harbiye’de bile arkadaşlarıyla birlikte gizli bir teşkilat kurmuştur. Harbiye’den mezun olup Şam’a gittiğinde ise orada da Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’ni kurmuştur. Bugün kendisine ‘Atatürkçüyüm’ diyen ama teşkilatlanmayan kişiler yanlış yapmaktadır. Atatürk hayatının her dönemi teşkilatlıydı.’’ şeklinde konuştu.

HEDEF GAZİ MECLİS

Tarih okullarında güncel gelişmelere de değinildi. Amerikan emperyalizmine karşı bir savaş verdiğimizi ve bu savaştan ancak güçlü meclisle çıkabileceğimizi belirten Çelik; “15 Temmuz’da Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına bakın; ‘Hedef Gazi ve Şanlı Meclis.’ demişti. İşte biz de bugün Başkanlık Sisteminin hedefi Gazi ve Şanlı Meclisimiz olduğu için bu değişikliğe karşı çıkıyoruz.” dedi.

aydınlık

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.