anadoluverumelimedya.com

Binali Yıldırım – Putin görüşmesi sona erdi: Neler konuşuldu?

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Kremlin Sarayı’nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü.

Reklam alanı

Yıldırım: Tatsız bir yıl geride kaldı
Başbakan Yıldırım’ın görüşmede, “Tatsız bir yıl geride kaldı. Yatırımları artırmak için karar aldık. İlişkilerin yeniden normale dönmesiyle birlikte özellikle enerji alanına yoğunlaşıldı. Nükleer santral çalışmaları son hız devam ediyor. Türk Akımı enerji güvenliğini de artırıyor” dediği öğrenildi.

Putin: Erdoğan’a müteşekkiriz
Sputnik’te yer alan habere göre, Putin görüşmede, “En samimi selamlarımı ve refah dileklerimi Cumhurbaşkanı’na iletmenizi rica ediyorum. Erdoğan’ın Türk Akımı anlaşmasının onaylanmasını öngören kanunu imzaladığı için kendisine müteşekkiriz” dedi.

Putin: İlişkilerin yeniden başlamasından memnunum
Yıldırım’ın Moskova ziyareti sırasında iki ülke arasındaki ticaret hacmindeki düşüş nedeniyle yaşanan negatif trendin tersine çevrilmesi için yoğun çaba sarf edileceğini düşündüğünü vurgulayan Rus lider, “Rusya Başbakanı Medvedev ile kapsamlı görüşmeler yaptığınızı biliyorum. Türk-Rus işbirliğinde neredeyse tüm alanlarda ilişkilere yeniden başlanmasından memnuniyet duyuyorum” diye ekledi.

birgün

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.