anadoluverumelimedya.com

Tasarıda imzası bulunanların yolu neden Ensar’dan geçiyor

AKP, “cinsel istismar” suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergeyi Meclis’e dün gece son anda sundu. Muhalefetin tepkisi üzerine önergenin görüşülmesi Salı gününe bırakıldı. Vatandaşlar AKP’nin önergesini öğrendikten sonra tepkilerini sosyal medyadan gösterdi.

Reklam alanı

Bu skandal önergeye AKP’li 6 vekil imza attı. İmza atan AKP’lilerin isimleri şöyle: Ramazan Can, Mehmet Muş, Mücahit Durmuşoğlu, İlyas Şeker, Halis Dalkılıç, Hacı Türkoğlu.

Konu çocuklara cinsel istismar olunca akıllara ilk olarak Ensar Vakfı’nda yaşanan tecavüz vakaları geliyor. Peki bu isimlerin Ensar’la ilişkisi ne durumda?

MECLİSTE AĞIRLADILAR

Önergede imzası olan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker kendi Facebook hesabından 9 Haziran 2016 tarihinde bir fotoğraf paylaştı. Şeker fotoğrafa “Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi mecliste ziyaretimize geldiler. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” notunu düştü.

Ensar yöneticilerini mecliste ağırlayan sadece Şeker değil. AKP Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu da Ensar Vakfı’nın Osmaniye Şube Başkanı’nı meclisteki makamında ağırladı ve çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Önergede imzası olan bir isim de AKP İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç. Dalkılıç diğer vekil arkadaşları gibi Encar yöneticilerini makamında ağırlamadı. Dalkılıç kendisi Ensar Vakfı’nın davetine gitti.

ENSAR’IN SOHBETLERİ

Ensar Vakfı Ankara Şubesi ise düzenli olarak üst düzey bürokratların, siyasilerin ve aralarında rektörlerinden bulunduğu akademisyenlerin katıldığı kahvaltılı sohbetler düzenliyor. Bu sohbetlere neredeyse AKP cenahından katılmayan yok gibi. 08 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen bu sohbetlerden birine katılan isimler dikkat çekici.

Sohbete katılanlar arasında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Mehmet Altuntaş, Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Kamu İhale Kurumu Üyesi Mehmet Aksoy gibi çok sayıda isim bulunuyor.

Ama bugün en çok dikkatimizi çeken isim ise Meclis’e sunulan skandal önergeye imza atan AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu.

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.