anadoluverumelimedya.com

“Talimatlar yenilebilir kağıtlara yazılıyor”

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 10 avukat hakkında hazırladığı iddianamede, örgüte katılanların girişte yemin ettirilip, 18 maddelik kurallara uymalarının zorunlu hale getirildiği ileri sürüldü. Sanıklar hakkında 10 yıla kadar hapis cezasının istendiği iddianamede, örgütün toplantılarda verilen talimatların gerektiğinde yok edilebilmesi için yenilebilir kağıtlara yazılmasını istediği; zeki ve başarılı öğrencileri hedef alıp, bu öğrencilere IQ testleri yaptırdığı da iddia edildi.

Reklam alanı

“YENİLEBİLİR KAĞITLA İLETİŞİM”

DHA’nın haberine göre; 78 sayfalık iddianamenin 40 sayfası örgütün kuruluşu, hiyerarşik yapılanması, gelir kaynakları, istihbarat ve haberleşme ağı, yönetim modeli ve Işık Evleri’nin yapılanmasına ayrıldı. İddianamede, örgütün haberleşme sistemini ele alan bölümünde ise en önemli haberleşme aracının mobil hatlar olduğu, üç ayda bir mobil hatların ve telefon cihazlarının değiştirildiği, toplantılardaki talimatların ufak kağıtlara, hatta gerektiğinde yok edilebilmesi için yenilebilir kağıtlara yazıldığı iddia edildi.

“ÖĞRENCİLERE IQ TESTİ YAPILIYOR”

İddianamenin örgütün eğitimdeki yapılanmasının anlatıldığı bölümde ise Işık Evleri’nin ihtiyacı olan eşyaların örgütün esnaf kadrosu tarafından karşılandığı, bu yardımların örgütün büyümesinde önemli etkisi olduğu ileri sürüldü. Örgütün öğrencileri seçerken özellikle zeki ve başarılı öğrencileri hedef aldığı söylenirken, çeşitli fakültelerde eğitim gören öğrencilere, girecekleri ortamlarda örgüt bağlantılarının ortaya çıkmaması için top sakal bıraktırdıkları, küpe taktırdıkları, stil çalışması yaptırdıkları iddia edildi.

“DEVLETİ ELE GEÇİRME AMACINA…”

Örgütün zeki ve başarılı öğrencileri belirlemek için IQ testlerini tabi tuttuğunun da ileri sürüldüğü iddianamede şu ifadelere yer verildi:

“Her öğrenciye kod adı verilmektedir. Mülki idare, emniyet, TSK ve yargı gibi stratejik kurumlar için hazırlanacak öğrenciler, daha özel şartlarda seçilip, özel şartlarda hazırlanmaktadır. Bunlar özellikle dörder kişilik gruplar halinde hazırlanmakta ve bunların mümkün olduğunca diğerleriyle teması sınırlanmaktadır. Bunlara hücre tipi yapılanma modeli uygulanmakta, Askeri Lise, Polis Akademisi ve Polis Koleji’ne sokulacak öğrenciler, kesinlikle kendi dershanelerine gerçek isimleri ile kayıt edilmemektedir. Örgüt, eğitim kadrosunun nitelik ve nicelik açısından yeterli düzeye ulaşmasının ardından kendisine bağlı öğrencileri, çağın gereksinimleri doğrultusunda yönlendirmiş ve geleceğin elitlerini yetiştirmeye başlamıştır. Böylelikle örgütün devleti ele geçirme amacına ulaşmasına katkı sağlayacak kadrolaşma faaliyetlerinin önü açılmıştır.”

Odatv.com

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.