anadoluverumelimedya.com

Rusya’dan ABD’ye tehdit

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye hükümetinin kontrolündeki bölgelere düzenlenecek füze ya da hava saldırısının Rus askeri personeli için açık bir tehdit oluşturacağını ifade ederek ABD’ye örtülü tehdit yöneltti. İgor Konaşenkov,‘ABD’nin Suriye ordusuna yönelik olası saldırılarıyla ilgili sızıntılar CIA ve Pentagon’un işi olabilir’ dedi.

Reklam alanı

Konaşenkov, ABD’nin Suriye ordusuna yönelik muhtemel saldırıları hakkında basına yapılan sızıntıların arkasında CIA ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un bulunabileceğini söyledi.

‘BU TÜR SIZINTILAR GENELDE GERÇEK EYLEMLERİN HABERCİSİ OLABİLİYOR’

Konaşenkov, “Bazı Batılı basın kuruluşları, Suriye ordusu mevzilerine yönelik füze ve hava saldırıları düzenleme ihtimali üzerine Beyaz Saray’da yapılan konuşmalar hakkında sızıntıları yayınladı. Geçmişte görüldüğü gibi, bu tür sızıntılar genelde gerçek eylemlerin habercisi oluyor” dedi. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun 17 Eylül’de Deyr Ez Zor’daki Suriye ordusu mevzilerine düzenlediği saldırıyı anımsatan Konaşenkov, Rusya’nın saldırının ardından Suriye’deki askeri noktaların korunması için gerekli önlemleri aldığını da vurguladı.

‘HÜKÜMETİN KONTROLÜNDEKİ BÖLGELERE DÜZENLENECEK SALDIRILAR, RUS ASKERLERİ TEHDİT EDER’

Suriye hükümetinin kontrolündeki bölgelere düzenlenecek füze ya da hava saldırısının Rus askeri personeli için açık bir tehdit oluşturacağını ifade eden Konaşekov, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rusya’nın Suriye’deki Ateşkes İzleme Merkezi’nden çok sayıda asker, sahada görev yapıyor. Rus askerler, insani yardım ulaştırıyor, yerleşim birimleri ve silahlı örgütlerle ateşkese dahil olmaları için görüşmeler yapıyor. Bu nedenle, hükümetin kontrolündeki bölgelere yapılacak saldırılar, Rus askerler için açık bir tehdit oluşturuyor.”

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.