anadoluverumelimedya.com

BAŞBAKAN YILDIRIM: TERÖRLE MÜCADELEDE ARTIK SAVUNMA DEĞİL TAARRUZDAYIZ

Yýldýrým: Savunma deðil taarruz

“Terörle mücadelede yeni dönem, Savunma değil taarruz”

Başbakan Binali Yıldırım, Pazar gecesi Hakkâri’nin Çukurca kırsalında PKK’ya yönelik operasyonlarını sürdüren 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti. PKK operasyonlarına ve bölgenin yapısına ilişkin komutanlardan harita üzerinde bilgi alan Başbakan Yıldırım, askerlerle bir araya geldi. Yıldırım, askerlere yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanlığı’nda bir değişikliğe gittiklerini, göreve Süleyman Soylu’nun başladığını hatırlatarak, Soylu’nun bölgede daha sık görüleceğini ifade etti.

Reklam alanı

“Bir tezgâh ve kuşatmayla karşı karşıya kaldıklarını, Türkiye ile mertçe, açıkça mücadele edemeyenlerin alçak terör örgütünü kullanmak suretiyle ülkenin enerjisini azaltmaya çalıştığını” dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

“15 Temmuz’dan sonra terörle mücadelede yepyeni bir yönteme, yepyeni bir yol haritasına girmiş bulunuyoruz. Bu, şudur: Savunmada değil taarruzda olacağız. Nerede, hangi taşın arkasında, hangi mağaranın içinde bu alçaklar varsa onları bulup etkisiz hâle getireceğiz. Bunu yapmazsak bu tehditle yaşamak mecburiyetinde olmaya devam edeceğiz.”

“Yurt içinde kümelendikleri 10-12 yer var”

Binali Yıldırım, bölgede alınması gereken tedbirlerin olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Herhangi bir şekilde baskın yememeniz için bütün alınması gereken emniyet tedbirlerini, teknolojik imkânları temin ediyoruz. Bu mücadelenin sonuç vermesinin en büyük şartı hudut geçişlerinin kontrol altına alınmasıdır. Buna yönelik kapsamlı bir çalışmayı başlattık. İnşallah kısa sürede buraları, hem sizlerin operasyonlar hem de yapılacak diğer çalışmalarla kontrol altına alacağız. Ondan sonra bütün gücümüzü, varımızı yoğumuzu bunların yurt içinde kümelendikleri 10-12 yer var. Bu yuvalarına girmek suretiyle inşallah memleketimizi yıllardır meşgul eden, memleketin enerjisini tüketen bu alçak terör örgütünü hizaya getireceğiz. Sizlere güveniyoruz. Bütün millet sizin duacınızdır. Sizler sayesinde insanlar evlerinde rahat uyuyor. Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Yıldırım, Çukurca’daki operasyon sırasında elinden yaralanan bir askerle sohbet etti, sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Başbakan Yıldırım’a ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hakkâri Valisi Cüneyit Orhan Toprak eşlik etti.

Yıldırım, askerlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

kurultay.net

 

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.