anadoluverumelimedya.com

Türker Ertürk yazdı: İşte Londra’daki askeri birliklerin listesi

Askeri Birliklerimizin; apar topar, yangından mal kaçırır gibi İstanbul’un ve Ankara’nın dışına çıkarılması asla kabul edilemez. Neden; darbe girişimi asla olamaz. Olsa olsa; daha önce kafalarının ücra ve karanlık dehlizlerinde üretmiş oldukları, yoz ve rant içerikli fikirler olabilir.

Reklam alanı

Amaç; değerli olan bu askeri arazilere el koymak ve yandaşlara peşkeş çekmektir. Gerisi lafügüzaftır! Askeri Okulların da kapatılmasını göz önünde bulundurursanız; Anadolu’yu işgal edenler bile, bu kadar ileri gidememişti!

Batı’da askeri birliklerin şehrin merkezinde olmadığı; pervasızca söylenen, kuyruklu bir yalandır. Örneğin İngiltere’nin başkenti Londra’da, Meclis’in (House of Parliament) ve Başbakan’ın evi ve ofisinin (Downing Street 10) etrafı; Savunma Bakanlığı, Genelkurmay, Kuvvet Komutanlıkları ve bunların ek tesisleri gibi askeri binalarla doludur. Hem de abartılı biçimde. Ama İngiltere’de, hiç bir siyasinin aklına bunlara el koymak ve ranta çevirmek gelmez, gelemez.

Londra ve civarında, yalnız büyük karargahların bulunduğu askeri binaların dışında, tank, top ve zırhlı araçlar gibi silahları olan askeri birlikler de çok. Bazılarını aşağıda sunuyorum.

·    Regular Army Units

–    Household Cavalry Mounted Regiment, Hyde Park Barracks, Knightsbridge, London

–    King’s Troop, Royal Horse Artillery, Woolwich, London

–    1st Battalion, Grenadier Guards, Lille Barracks, Aldershot

–    1st Battalion, Irish Guards, Mons Barracks, Aldershot

–    1st Battalion, Welsh Guards, Cavalry Barracks, Hounslow, London

–    1st Battalion, Coldstream Guards, Victoria Barracks, Windsor

–    2nd Battalion, The Princess of Wales’s Royal Regiment (Queens and Royal Hampshires), Royal Artillery Barracks, Woolwich, London

–    Nijmegen Company, Grenadier Guards based at Woolwich Barracks

–    No 7 Company, Coldstream Guards based at Woolwich Barracks

–    F Company, Scots Guards based at Wellington Barracks

–    20 Transport Squadron, Royal Logistics Corps based at Regents Park Barracks (provides all the transport need for London District and the Royal Household)

–    238 Signal Squadron, Royal Corps of Signals (provides all communications for London District)

·    Army Reserve Units

–    Royal Yeomanry, Fulham House, London

–    London Regiment, Battersea, London

Bunları; “Darbe girişimi yüzünden yapıyoruz” da doğru değil. Çünkü darbe girişimini; bugün iktidarda bulununlarla tam tamına aynı dünya görüşününü paylaşan, sadece yöntemsel farklılıkları olan “Siyasal İslamcılar” yaptı!

Türker Ertürk / E. Amiral

Odatv.com

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.