anadoluverumelimedya.com

Hava döndü, Türkiye’den esiyor yel!

Amiral Soner Polat

Reklam alanı

Türkiye, hiç kuşkusuz büyük bir tehlike atlattı. Gizli işgal tehdidi savuşturuldu ama küresel güçler emellerinden asla vazgeçmez! Bu nedenle etrafımızdaki ölüm çemberini daraltmak için şeytanla yarış edeceklerdir. Kemerlerimizi bağlamalıyız!

AVRUPA ATLANTİK SİSTEMDE BOĞULMA

Gerçekçi olalım. Batı sadece ulusal çıkar alanlarımızı tekmelemiyor; aynı zamanda nefes borumuzu tıkıyor. Ülkemizde fitne ve fesat tohumları ekiyor… İşte içimizde büyüttüğü hainleri üstümüze saldı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Org. Joseph Votel daha ne desin: “Türkiye’de tutuklananlar ABD Ordusunun yakın müttefikleridir. Türkiye’deki ulusal güvenlik aygıtımızın tamamını etkiledi!” Dikkat buyurunuz! “ABD’nin yakın müttefikleridir!” demiyor. “ABD Ordusunun yakın müttefikleridir!” diyor. Bir anlamda ABD’nin yıllar içinde içimizde örgütlediği silahlı çete ve tertip gücü dağıtılmıştır. Bu da son yılların en büyük başarısıdır.

FETÖ’yü yıllarca kim besleyip büyüttü? Türkiye’de kanlı terör eylemi gerçekleştiren insanlık düşmanlarına kim “kara gücüm” diyor?Cihatçı ve vahşi terör örgütleri ile şehirlerimizde bombalarıkim patlatıyor? Uluslararası hukuka rağmen Ermeni soykırım yalanını kim pazarlıyor? Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Ege’de ve her yerde sinsice kimler pusuda bekliyor?

Borçlanma ekonomisi ile Türkiye’yi sıcak paraya mahkûm edenler kimler?

SİSTEM İÇİNDE ÇÖZÜM VAR MI?

Size dostça davranmayan bir ittifak içinde nasıl ayakta kalabilirsiniz? PKK/PYD, IŞİD terörü bu ittifak içinde kalınarak bertaraf edilebilir mi? Önünde sonunda Türkiye’yi bölecek Kürt (ABD-İsrail) koridorunun oluşturulmasını nasıl engelleyeceksiniz?

Her devlet öncelikle yakın komşuları ile ticaret yapar. Çevrenizi ateş çemberine döndüren bir ittifakın size yararı olur mu?

Komşularınızı size düşman yapan bir sisteme nasıl güvenilebilir? Ekonomik gelişmenin önüne duvar çeken bir düzene karşı çıkılmaz mı? Hemen yanınızda sizi dört gözle bekleyen 250 milyonluk pazara sırtınızı dönmeniz hangi ekonomik yasa ile açıklanabilir?Sizi boğmak isteyenlerin size dayattığı ekonomik modele ne kadar güvenilebilir?

YENİ UFUKLAR, YENİ UMUTLAR

Bugün tarih önümüze büyük bir fırsat çıkarmıştır. Suriye’ye yönelik küresel saldırı ülkemizi darmadağın etmiştir. Suriye’yi bölen süreçlerin önünde sonunda Türkiye’yi de böleceği açık ve net olarak anlaşılmıştır. Türkiye’nin bölen süreçler sonunda Rusya’yı da böler. Zaman geçmişte yapılan hataların muhasebesinin yapılacağı bir dönem değildir. Putin-Erdoğan buluşması Türkiye açısından yeni bir jeopolitik seyir rotasının ilk bacağı olmalıdır.Bu büyük buluşmayı 3-5 turist, 4-5 ortak yatırım ile sınırlamak tarihi bir fırsatı heba etmek olur. Stratejik bir çerçevede jeopolitiğin dili ile yola devam edilmelidir.
Bu yönde atılacak adımların Suriye’ye yönelik yansımaları kaçınılmazdır. Suriye üzerinde Avrasya ile ortak bir noktada mutlaka buluşulmalıdır. İşte o zaman Batı’nın yörüngesinden çıkmak için önemli bir dönemeç geçilmiş olur! Batı ve ABD’nin IŞİD’le savaş tiyatrosunda figüran olmanın hiçbir kazancı olamaz!IŞİD’le gerçek anlamda savaşan Batı değil, Suriye ve arkasındaki güçlerdir. Batı için IŞİD kanlı bir politika vasıtasıdır. Menbij’de sıkıştırılan IŞİD için Al Bab ve Cerablusistikametinde iki koridor açılması son kerte anlamlıdır. Koridor için ABD planlarındaki rolünün bir bölümünü tamamlayan IŞİD Suriye ordusunun üzerine sürülmektedir.

Batı’nın iç savaş ve gizli işgal hedefleyen darbe girişiminin doğasını kavrayamayanlar Türkiye’yi yönetemez. Onlara hoş görünerek, onlardan çekinerek gidilecek hiçbir liman olamaz. Korkunun ecele faydası yoktur! Türkiye önce iç cepheyi birleştirmeli ve güçlendirmelidir. O zaman dış hamleler de yerli yerine oturacak ve emperyalizme karşı direnç artacaktır. Bu kritik dönemde en çok ihtiyaç duyacağımız şey biricik ordumuzdur. Onun genetik kodları ile oynarsak, içteki ve dıştaki tüm çabalarımız anlamını yitirir.  II. Abdülhamit darbe korkusuyla Donanmayı 33 yıl Haliç’te hapsetmeseydi, bugün en azından Ege adaları elimizde olurdu! Unutmayalım, her şeyin telafisi vardır ama ordusuz kalmanın telafisi yoktur!

Amiral Soner Polat
ulusalkanal.com.tr

görsel: timeturk.com

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.