anadoluverumelimedya.com

‘Bunlar kara propagandadır! Hulusi Akar’ı bir de benden tanıyınız’

Yüksek Askeri Şura sonrası Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral Hulusi Akar hakkında başlatılan tartışmalara Prof. Dr. Celal Şengör de dahil oldu.

Reklam alanı

Akar’ın ABD’nin verdiği madalyayı kabul ettiğine ilişkin eleştirilere Şengör, “Bir kere madalyayı bir general değil, onun bağlı olduğu ordu, yani ABD vermiştir. Biz -beğensek de beğenmesek de- ABD’nin resmen müttefiki bir NATO üyesiyiz. NATO ordusu kâğıt üzerinde tektir. Onun içinden gelen bir madalyayı reddetmek en hafifinden diplomatik krize yol açar, Türkiye’nin başına dert olurdu.” ifadelerini kullandı.

Yazıda “içinden geçtiğimiz bu çok zor günlerde kahraman ordumuza laf etmeye kalkanlara lütfen artık fırsat vermeyelim” diyen Şengör, askerlerin başına çuval geçirilmesinin sorumlularının politikacılar olduğunu belirtti.

Hürriyet’ten Yalçın Bayer’in bugünkü köşesinde yer verdiği Şengör’ün Akar’a ilişkin görüşleri şöyle:

Hulusi Akar’ı bir de benden tanıyınız

Hulusi Akar generalim hakkında gene fısıltı melaneti başladı. Buna müdahale etmek gerekir. Bu konuda bir yazı yazdım.

Orgeneral Sayın Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı olur olmaz aleyhte propaganda başlayıverdi. Vay efendim, askerimizin başına çuval geçiren generalden madalya kabul etmiş! Aziz yurttaşlarım: Bu tür zırvalıkları okumayınız bile. Bunlar kötü niyetlilerin ürettiği, ordumuzu yıpratmaya yönelik kara propagandadır.

Akar generalin öyle bir madalyayı reddetme şansı yoktu. Bir kere madalyayı bir general değil, onun bağlı olduğu ordu, yani ABD vermiştir. Biz -beğensek de beğenmesek de- ABD’nin resmen müttefiki bir NATO üyesiyiz. NATO ordusu kâğıt üzerinde tektir. Onun içinden gelen bir madalyayı reddetmek en hafifinden diplomatik krize yol açar, Türkiye’nin başına dert olurdu. Bir general böyle bir krize yol açacak bir adımı atamaz. Atsaydı, isyankâr durumuna düşerek kendi ordusunun disiplinini yaralardı.

Benim tanıdığım Akar generalim, katıksız bir vatansever, iyi bir asker ve iyi bir insandır. İçinden geçtiğimiz bu çok zor günlerde kahraman ordumuza laf etmeye kalkanlara lütfen artık fırsat vermeyelim. Balyoz’u, Casusluk ve Fuhuş davaları rezilliklerini unutmayalım. Bunları hiç hak etmeyen kahraman ordumuza yeteri kadar zarar verdik, artık yeter! Askerimizin başına çuval geçirilmesinin sorumlularını arıyorsanız bakacağınız yer sivil politikacılardır, askerler değil.

ulusalkanal.com.tr

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.