anadoluverumelimedya.com

Ümit Özdağ: Oyuna Gelmeyin, Kurultaya Gelin

MHP Genel Başkan Adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, 19 Haziran’da yapılacak olan tüzük kurultayı öncesinde delegelere seslenerek, “Oyuna gelmeyin, kurultaya gelin” dedi.

Reklam alanı

TBMM’de yaptığı basın toplantısında MHP’nin hafta sonu yapılacak olan tüzük kurultayına ilişkin soruları yanıtladı. Ümit Özdağ, 19 Haziran’da yapılacak kurultayın hukuki ve meşruluğunu tartışmanın bir anlamı olmadığını vurgulayarak, “Buna itiraz yargı kararlarına itiraz anlamını taşıyacaktır” dedi. Özdağ, daha önce kurultayın yapılacağı otelin önünde 700’ün üzerinde delegenin imza attığını kaydederek bu kez katılımın daha fazla olacağını aktardı. Ümit Özdağ şöyle konuştu: “Değişik rakamlar var 700 ün üzerinde olduğunu biliyorum. Katılım fazla olacak orada olup imza atamayanlar vardır. Bu sefer artık hukuki zemin var. Ayın 19’unda MHP tüzük kurultayını yapacak. Buradan delege arkadaşlarıma seslenmek istiyorum: Oyuna gelmeyin kurultaya gelin. Ülkücü irade oyunun ne olduğunu net şekilde görüyor. Tüzüğün gereği toplanan arzu edilen rakamın iki katına çıkan imzayı kabul etmemek, MHP’yi mahkeme kapılarına düşürmek doğru olmadı. Mahkeme kararına itiraz etmenin bir manası kalmamıştır.
“KONGREYE GELMEMEK ÜLKÜCÜLERE İNANMAMAK ANLAMINA GELİR”

Genel Merkezin 19 Haziran’daki kurultay kararını mahkemeye götüreceğinin anımsatılması üzerine, “Mahkemeye gideceği yerde kurultaya gelsin özgüvenini kendisine olan inancını ülkücülere olan inancını sergilesin. Kongreye gelmemek ülkücülere inanmamak anlamına gelir” dedi.
“MHP GRUP BAŞKANLIĞI YASA TEKLİFİ VE SORU ÖNERGELERİMİ KABUL ETMİYOR”

Öte yandan Ümit Özdağ, verdiği yasa teklifi ve soru önergelerini MHP Grup Başkanlığının kabul etmediğini, direkt Meclis Başkanlığına sunamadığını iddia ederek şunları söyledi: “Dün parlamentolarında Türkiye aleyhine sözde soykırım yasasına imza atan destekleyen parlamenterlerin Türkiye’ye girişinin yasaklanması konusunda MHP Grup Başkanlığına yasa teklifi verdim ancak benim verdiğimi yasa teklifi ve soru önergelerini kabul etmiyor. Bir milletvekili olarak meclis çalışmalarını da anayasal ve iç tüzükten haklarımın engellendiğini paylaşmak isterim. Aynı uygulamayı Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu’na da uygulanıyor. Bundan sonra yasa teklifi ve soru önergelerimi milletle buradan paylaşacağım.”

DHA

görsel: haberler.com
About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.