anadoluverumelimedya.com

Birileri AKP’lileri çok fena kandırmış

Şahin Çakmaklı

Reklam alanı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakmasına neden olan “Pelikan dosyası” yandaşların yaptığı büyük bir çarpıtmayı da ortaya çıkardı.

Erdoğan taraftarı yandaş yazarların dört elle sarıldığı ve paylaşıp durduğu “Pelikan dosyası”nı gerçek kabul ediyorsa, birileri“temayül” konusunda AKP’lileri çok fena kardırmış demektir.

Anlatalım…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ahmet Davutoğlu arasındaki derin çatlağı yazan “Pelikan dosyası”yazısı, Cemil Barlas, Haşmet Babaoğlu ve Hilal Kaplan gibi Erdoğan’a yakın birçok isim tarafından  sosyal medyada paylaşıldı ve deseteklendi.

Söz konusu yazıda, Davutoğlu’nun temayül yoklamalarında üçüncü olduğu, buna rağmen Erdoğan’ın Davutoğlu’na “seni BEN başkan yapıyorum” dediği belirtiliyordu.

“Temayül yoklamalarında 1. Gül, 2. Yıldırım, 3. Davutoğlu çıktı. Buna rağmen REİS hocayı parti başkanı yaptı.” denilen yazıda şöyle devam edildi:

“REİS yine de hocayı başkan yaptı.

Neden mi?

a) REİS hocanın, Suriye ve Filistin politikalarından hareketle, kendini devirmek isteyen Batı’yla uzlaşmayacak bir politikacı çıkacağını umuyordu.

“Bu hoca, Batı’yla da, onun ülkemizdeki truva atları olan paralellerle ve Doğan medyasıyla uzlaşmaz” diye düşünüyordu.

b) Başkanlık sistemine geçerken argüman üretir, akademik karizmasını, taze politikacı kimliğini bu yolda işlevsel hale getirir diye düşünüyordu.

Kendisinden bu iki konuda söz aldı.

“Temayül yoklamalarını biliyorsun, seni BEN başkan yapıyorum! Ama bu iki konuda söz vermen şartıyla” dedi.

Hoca kabul etti. Ya da etti gibi göründü. Bilmiyorum.”

TEMAYÜL YOKLAMASINDA DAVUTOLU BİRİNCİ DEMİŞLERDİ

Ancak Davutoğlu’nun Başbakan seçildiği dönemde, yandaş gazeteler AKP’de kapalı zarflarda yapılan temayül yoklamasında Ahmet Davutoğlu’nun birinci olduğunu söylenmişti.

Yeni Şafak gazetesi “Milletvekilleri de Davutoğlu dedi” manşetiyle verdiği haberde “AK Parti’de, Başbakanlık ve genel başkanlık için yapılan tüm temayül yoklamalarında Davutoğlu’nun adı tartışmasız biçimde öne çıktı. Temayül yoklaması kapalı zarfta yapılmasına rağmen bazı vekiller, açıktan Davutoğlu ismini yazdı ve bunu paylaştı” demişti.

Yine ayı şekilde Türkiye gazetesi “Zarftan Davutoğlu çıktı” manşetini atmıştı.

Bugün ise, Davutoğlu’nun “üçüncü” geldiğini, Erdoğan’ın “seni BEN başkan yapıyorum” dediğini öğreniyoruz.

Yani birileri temayül yoklaması sonuçlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği sonuca göre çarpıtmıştı.

Yani milletvekillerinin iradeleri yok sayılmıştı.

Yani “milli irade” falan hepsi hikaye…

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.