anadoluverumelimedya.com

Dicle’de Bomba, HANİ’de Çatışma! Haberler İyi Değil…

Diyarbakır’da bombalı saldırı

Reklam alanı

Diyarbakır’ın Dicle İlçesine 1 kilometre mesafede bulunan Jandarma Komando Taburu önünde şiddetli bir patlama meydana geldi.

Patlamada 1’i ağır 10 kişinin yaralandığı, yaralılar arasında lojmanda kalan asker aileleri olduğu belirtildi.

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi Jandarma Tabur Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Yaralıların olduğu belirtilen patlamanın ardından bir süre çatışmanın yaşandığı ilçeye çok sayıda ambulans sevk edilirken bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Patlamanın ardından Dicle- Hani karayolunda güvenlik güçlerinin durdurmaya çalıştığı şüpheli araçtakilerden açılan ateş sonucu 3 polis yaralandı.

Bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle meydana gelen patlama, 15 kilometre uzaklıktaki Eğil İlçesi’nden de duyuldu. İlçe merkezinde de büyük endişe yaratan patlamada birçok evin camları kırıldı.

Yaralıların olduğu belirtilen patlamanın ardından ateş açan teröristlere güvenlik güçleri anında karşılık verdi. Çatışma devam ederken bölgeye çok sayıda ambulans ve zırhlı araçlarla askeri birlikler takviye gönderildi.

HANİ İLÇESİNDE  3 POLİS YARALANDI

Bu arada patlamanın ardından önlemlerini arttıran güvenlik güçleri, Dicle- Hani karayolunda şüpheli bir aracı durdurmak istedi. Araçtakilerin açtığı ateş sonucu 3 polis yaralanırken, şüpheliler kaçtı. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı(Sözcü).

Durum işte böyle…

Bugün 6 şehit 39 yaralımız vardı, şimdi yaralılarımız 52’ye çıktı.

Hükümet’ten bir açıklama yok!

Ancak bu böyle gitmez; bu devletin anayasası var, kanunları var! Anayasa’da OHAL var SIKIYÖNETİM var! Beğenmediğimiz Fransız, Paris’te bomba patladı diye OHAL ilan etmedi mi!

Eğer ki çözüm süreci diyerek gözyumdukları teröre, şimdi de “ileri demokrasi” deyip gözyumarlarsa Türk Milleti’nin hükümetin istifasını istemekten başka çıkışı yolu olmayacak gibi görünüyor…

sarizeybekhaber

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.