anadoluverumelimedya.com

Suriye’de IŞİD’in kullandığı silahlar İsrail yapımı çıktı

Suriye’nin Süveyda kentinde IŞİD’in kullandığı ağır silah ve mayınların İsrail yapımı olduğu ortaya çıktı. Ulusal Kanal’ın bölgedeki yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre Suriye Ordusu’nun Süveyda kentine operasyon düzenlemesinin ardından teröristler bölgeyi terk etti, cephanelerini kentte bırakmak zorunda kaldı.

Işid’in silah ve mühimmatı İsrail yapımı.

Reklam alanı

Suriye Ordusu, IŞİD ve İslamcı örgütlerin ortak kullandığı Şam kırsalına yakın Süveyda kentine operasyon düzenlendi. 27 Nisan sabahı başlayan operasyonun ardından 4 IŞİD teröristi gözaltına alındı.

Operasyonun ardından bölgeyi terk eden teröristler cephaneliklerini kentte bıraktı. Ulusal Kanal’ın bölgedeki yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre terk edilen cephanelerin arasında İsrail yapımı mayın ve ağır silahlar bulundu.

Öte yandan Suriye ordusu teröristlere darbe indirmeye devam ediyor. Şam kırsalını teröristlerden temizlemek için harekete geçen ordu birlikleri bir yandan da Halep operasyonlarını sürdürüyor.

Suriye Ordusu’nun son 2 günde Halep’in batısında bulunan en az 40 yabancı uyruklu teröristi etkisiz hale getirdiği belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.