anadoluverumelimedya.com

AZERBAYCAN UYARDI: KARABAĞ’DA CEPHE ISINIYOR!

zerbaycan-Ermenistan cephe hattında 25 Nisan gecesi başlayan şiddetli çatışmalar halen sürüyor. Konuya ilişkin Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ermeni silahlı birliklerinin cephe hattının Terter bölgesi yönünde yaşam birimleri ve askeri mevzileri ateşe vermeye devam ettiği bildirildi.
Havan topları ve makineli tüfeklerden ateş edildiğini vurgulayan Bakanlık yetkilileri, karşılık olarak Ermeni askeri birliklerine darbeler indirildiğini kaydetti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephe hattındaki ihlallerden Ermenistan’ın sorumlu olduğunu vurguladı.

Reklam alanı

Azerbaycan basını ise cephe hattının Terter bölgesinde yerleşim birimlerinin ateşe verilmesi sonucu 6 evin hasar gördüğünü bildirdi. Top mermilerinin elektrik enerjisi hattını tahrip etmesi sonucu ise cephe hattına yakın yerleşim birimlerinin elektriksiz kaldığı belirtildi. Tarlalara düşen top mermileri sebebiyle de bölge halkının tarım ve çiftlik işlerinde güçlük çektiğinin altı çizildi.

Bu arada, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında 2-5 Nisan tarihlerinde yaşanan şiddetli çatışmalarda Azerbaycan ordusu, stratejik öneme sahip birkaç noktayı ele geçirmişti. Daha sonra taraflar arasında ateşkes ilan edilmişti.

Cihan

benguturk

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.