anadoluverumelimedya.com

1500 kilo pul biber, 250 kilo tuz ve hindistancevizi harcanarak yapılan bayrağa ceza

Güney Ege Marmaris Aşçılar Deneği’nce (GEMAD) geçen yıl 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde pul biber, tuz ve hindistancevizi kullanarak oluşturulan 220 metrekarelik Türk bayrağı ceza getirdi. GEMAD’ın o dönemdeki Başkanı Yaşar Bayar’a kanuna aykırı olarak ,Türk bayrağını yere serdiği ve üzerine basılmasına neden olduğu gerekçesiyle 208 lira idari para cezası kesildi.

Reklam alanı

Çinli aşçılar tarafından tamamen baharattan yapılan 200 metrekarelik bayrak, GEMAD üyelerini harekete geçirdi. Rekoru kırmak için geçen yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen GEMAD üyeleri; 1500 kilo pul biber, 250 kilo tuz ve hindistan cevizi kullanarak tamamı baharattan 220 metrekarelik Türk bayrağını yaptı. Etkinliğin ardından bazı kişiler ‘Bayrak Kanunu’na muhalefet edildiği’ iddiasıyla şikayetçi oldu. Bunun üzerine Marmaris Emniyet Müdürlüğü’nce dönemin GEMAD Başkanı Yaşar Bayar’a 208 liralık idari para cezası kesildi.

 

‘BİZİ YIKTI’
DHA’nın haberine göre, hem Çinlilerin baharattan yapılma bayrak rekorunu kırmak bunu da Türk bayrağıyla yapıp O’nu yüceltmek için bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Yaşar Bayar, şöyle dedi:

“Dünyanın en büyük baharattan bayrağını yapmak için çok çaba sarf ettik. Neticede bir meslek kuruluşuyuz. Herhangi bir ödeneğimiz yok. Biz aldığımız desteklerle böylesine güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. Bazı vatandaşlar bayrak daha yapım aşamasındayken fotoğraf çekerek, ‘bayrağın üzerine bastılar’ diye şikayette bulunmuş. Onları da yadırgamıyorum ancak emeğimiz bir anda uçtu gitti. Biz sadece bayrağımızı yüceltmek istedik. Aldığımız bu ceza bizi maddi olarak değil ama manevi olarak çok yıktı.” 

sol

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.