anadoluverumelimedya.com

MHP’de Sürpriz Aday!

MHP’DE GENEL BAŞKAN ADAYLARI ARTIYOR

Reklam alanı

Ülkü Ocakları eski Başkanı Suat Başaran, MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

Suat Başaran, Marriott Otel’de düzenlediği basın toplantısında, “Biz Türk milletine aşk ile bağlı ülkücüler olarak bu milletin her sorununu çözebilir. Başbuğumuzun emaneti Milliyetçi Hareket Partisi’ni onun gösterdiği hedefler doğrultusunda yeni ufuklara taşıyabiliriz” şeklinde konuştu.

İmza sürecine destek verdiği açıklayan Suat Başaran, olağanüstü kurultayın toplanması gerektiğini belirtti.

Siyasi hareketlerinin büyük risk altında olduğunu belirten Başaran, “Üslupsuzluk ve ölçüsüzlük, yarınlarda bir arada omuz omuza yürümek durumunda olan ülküdaşlarımız arasında yeni kırılmalara yol açacak tarzdadır.

Tekrar vurguluyorum, ölçüsü kaybolmuş bir mücadelenin sonunda kazanan olmayacaktır. O yüzden başta Genel Merkezimiz olmak üzere bütün ülküdaşlarımı sağduyuya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ülkücülerin bu ülkedeki her makam ve mevkiye layık olduğunu vurgulayan Başaran şöyle devam etti: “Ülküdaşlarımla yapacağımız istişarenin neticesi olarak ülkücü iradenin üzerime yükleyeceği her görev gibi genel başkan adaylığı da benim için mukaddes bir vazife olacaktır.”

SUAT BAŞARAN KİMDİR?

Suat Başaran bu soruya şöyle cevap veriyor: “1959 Trabzon’un Sürmene İlçesi doğumluyum.

İlk-Orta-Lise tahsilimi tamamladıktan sonra üniversiteyi kazanarak Hacettepe Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümü mezunu oldum.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Bizim Ocak Dergisi sahibi, Avrupa Türk Federasyonları Genel Başkan yardımcılığı, MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundum”.(Haber46).
sarizeybekhaber

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.