anadoluverumelimedya.com

Kilis düştü düşecek: Roketatar saldırılarında 17 kişi öldürüldü

Kilis’te dün akşam saatlerinde, Suriye tarafında IŞİD denetimindeki bölgeden atılan ve bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıda yaralanan 23 yaşındaki Suriyeli Fadıl Emin de yaşamını yitirdi. Fadıl Emin’in ölümüyle Kilis’te geçen Ocak ayından bu yana Suriye’den atılan Katyuşa roketatar mermilerinin infilak etmesi sonucu ölenlerin sayısı 6’sı Suriye uyruklu olmak üzere 17’ye yükseldi.

Reklam alanı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Suriye tarafından gerçekleştirilen roketli saldırılara dair Kilis Valiliği’nde bilgi aldığı esnada 100 metre mesafedeki 3 farklı noktaya roket atıldığı öğrenildi. Saldırıda bir vatandaş yaşamını yitirdi. Roket saldırılarına ilişkin toplantıdan sonra konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Bu hadiseler tüm boyutları ile yarın Bakanlar Kurulu’nda değerlendirilecek. Kilis’e gelerek burada yaşayan insanlarımızın hissettikleri nedir? bunu gördük” diye konuştu.

“Protestoya yeltenmek doğru değil, devlet burada”

Vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunan Akdoğan, Kilis’te toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığını hatırlatarak, “Sağduyu içerisinde olmak gerekiyor. Bu olaylardan sonra fevri davranmak, protestoya yeltenmek veya bunu birtakım çevrelerin kaşıması bu doğru bir şey değildir. Sorunun çözümüne bir katkı sağlamaz. Biz devlet olarak hükümet olarak buradayız. Milletvekillerimiz burada. Bütün ilgili kurumlarımız ne yapılması gerekiyorsa gerekenleri yapıyor. Burada güvenlik sebebiyle bu toplumsal gösterilere valilik izin vermiyor. Bunun sebebi birileri tepki göstermesin, değil. Roket mermileri düşebildiği için açık alanda vatandaşların toplu olarak bulunması; bunlar güvenlik açısından uygun değil. Vatandaşlarımız öncelikle kendi can güvenliği açısından buna dikkat etmelerinde fayda var” diye konuştu.

siyasihaber3
About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.