anadoluverumelimedya.com

Liberallerden Erdoğan’a diploma tartışmasını çözecek öneri

Liberal Demokrat Parti (LDP), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunarak, üniversite hocalarını ve arkadaşlarını Saray’a yemeğe davet etmesini önerdi.

Reklam alanı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Marmara Üniversitesi’nden mezun olduğuna dair şüphelerin bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Yalçın Küçük, Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Yazar Ergün Poyraz ve MHP Milletvekili Yusuf Hallaçoğlu belgeler yayımlayarak iddialarını kamuoyuyla paylaşmıştı. Erdoğan’ın diploması tartışma konusu olurken, okul yıllığında Erdoğan’ın adının geçmemesi ve mezun olduğu belirtilen okulda okuyan kişilerin aynı yıllarda Erdoğan’ı görmediğini ifade etmesi tartışmayı büyütmüştü.

“ÜNİVERSİTE HOCALARINI VE ARKADAŞLARINI SARAY’A DAVET ET”

Liberal Demokrat Parti de bu tartışamaya girerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu. LDP’den yapılan yazılı açıklamada; “Çocuklardan, şehit ailelerine, muhtarlardan, kaymakamlara, sporculardan diplomatlara kadar toplumun farklı kesimlerini ağırlayan Cumhurbaşkanının, bugün bulunduğu makamı borçlu olduğu üniversite hocalarını ve arkadaşlarını Saray’da vereceği basına da açık olacak bir yemekte ağırlamasının, üniversite günlerini birlikte yad etmelerinin güzel bir girişim olacağına inanıyoruz.  Bu toplantının Cumhurbaşkanının gençliğinin en güzel yılları olan üniversite yıllarını ve anılarını merak eden toplumumuzca da ilgi ile izleneceğine inanıyoruz” denildi.

Odatv.com

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.