anadoluverumelimedya.com

Sarızeybek TSK’yı Uyardı

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre; Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 14 Mart 2016 tarihinde başlayan PKK’lı teröristlere yönelik ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ bugün sona erdi.

Reklam alanı

İlçedeki operasyonlarda dün itibariyle toplam 196 PKK’lı etkisiz hale getirildi, 214 barikat kaldırıldı, 135 hendek kapatıldı ve 286 el yapımı patlayıcı imha edildi. İlçedeki sokağa çıkma yasağının ise halen devam ettiği öğrenildi.

TSK’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı yazılı açıklama şöyle;

“Hakkâri ili Yüksekova ilçesinde, bölücü terör örgütünün faaliyetlerini sona erdirmek ve kamu güvenliği ile asayiş ve huzuru yeniden tesis etmek maksadıyla;

Başbakanlığın 16 Şubat 2016 tarihli direktifi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/D maddesine istinaden, Hakkâri Valiliğinin 08 Mart 2016 tarihli kuvvet talebi ile 14 Mart 2016 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü unsurlarıyla birlikte müşterek operasyon başlatılmıştır.

Yüksekova’da icra edilen operasyon 20 Nisan 2016 tarihinde tamamlanmış, operasyonda;196 BTÖ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, 214 barikat kaldırılmış, 135 hendek kapatılmış ve 286 EYP imha edilmiştir.

Operasyonlarda 619 adet çeşitli cins ve çapta silah, bu silahlara ait 46.669 adet mühimmat, 35 telsiz ve EYP yapımında kullanılan 2220 kg patlayıcı madde ele geçirilmiştir. Bölgede ayrıntılı arama/tarama ile hendek ve barikatların kaldırılması, kapatılması, EYP’lerin etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerine devam edilmektedir.”(DHA)

Haber işte böyle…

Hakkari, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli  PKK terör örgütünün yurt dışı kamplarıyla kuşatılmış durumda, sadece bugün değil ta 1982’den beri durum bu.

Türk Hava Kuvvetlerinin daha dün bombaladığı yerlere bakınız; Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap! Demek ki teröristler bugün bile orada.

Şimdi Yüksekova’da operasyon bitti deniliyor… Ama buraya bir terörist akışı var, bu akış kesilmeli!

Teröristlerin bulunduğu yurt dışı yerlere bir bakarsanız, Hakurk’tan itibaren Basyan ve Avaşin hattıyla yine Hakurk’tan itibaren Zagros-Şemdinli-Yüksekova hattıyla Hakkari çevrelenmiştir.

Burada asıl terörist akışını sağlayan Hakurk’tur. Hakurk Barzani bölgesindedir. Hakurk temizlenmeden bu coğrafyada terörist bitmez, yaşadıklarımız bize böyle söylüyor.

Öyleyse Yüksekova’yı temizlemek istiyorsanız, önce Hakurk’u temizlemek gerekir. Yüksekova’da az bir kuvvetle emniyet alınmalı ama asıl kuvvetlerle sınır ötesi harekatla önce bu yerler temizlenmeli, sonra Yüksekova da temizlenir, Hakkari de Çukurca da…

Aksi halde acı haberler kapıdadır!

Durum budur Sayın Komutanım; aman yanılmayasınız çünkü yarın Yüksekova’da terör olayları yeniden başlarsa hem ordumuz zorda kalır hem de bunun bedeli ağır olur bize!

Erdal Sarızeybek

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.