anadoluverumelimedya.com

Rasim Ozan Kütahyalı’ya ŞOK Soruşturma!

Sabah Gazetesi köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, 27 Mart 2016’da kaleme aldığı köşe yazısında “TSK içinde bir Fethullahçı yapılanma olduğu” iddiasını dile getirerek, “Rus uçağının da bir Fethullahçı F-16 subayı tarafından düşürüldüğünü” öne sürmüştü.
 Uçağın düşürülmesinin Türkiye’nin karşısına çıkardığı zorluklara vurgu yapan Kütahyalı, “F-16 pilotlarının bile en az yüzde 50’sinin Fethullahçı olduğuna dair çok sağlam raporlar var. 2016 yılında TSK’dan toplu şekilde atılacak bunlar. Hulusi Akar direnmeye kalkarsa da istifasını verir. Bu kadar basit” görüşünü dile getirmişti.
Kütahyalı’nın bu köşe yazısının ardından Genelkurmay Başkanlığı sert bir “darbe bildirisi” yayınlayarak, “Bambaşka saiklerle yapıldığı anlaşılan ve hiçbir hukuki, insani, vicdani ve akli dayanağı olmayan, basın etiğinden ve üslubundan uzak, haddini aşan haber ve yorumları yapanlar hakkında hukuki işlemler başlatılmış ve suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadesini kullanmıştı.
Genelkurmay Askeri Savcılığı suç duyurusu üzerine harekete geçti ve Sabah Gazetesi köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’ya “çağrı kağıdı” gönderdi.
Gönderilen çağrıda Kütahyalı’nın yarın(Cuma) saat 10.00’da Ankara’da bulunan Genelkurmay Askeri Savcılığı’na ifadeye gelmesi istendi. Kütahyalı’nın talimatlı olarak İstanbul’da sivil mahkemeye ifade vermek istediği ancak bunun kabul edilmediği öğrenildi(medyaradar).
Şimdi durum bu…
Genelkurmay Askeri Savcılığı, Rasim Ozan Kütahyalı’yı ifadeye çağırıyor…
Bu haberden anlaşılan o ki Rasim Ozan tanık olarak ifade verecek çünkü AKP siyaseti sivillerin askeri yargıda yargılanmasını engelleyen kanun çıkardı yani bu Kütahyalı tanık!
Peki neyin tanığı bu Kütahyalı?
Yaptığı açıklamaların tanığı yani “Genelkurmay’da Fetullahçı yapı var ve pilotların %50’si Fettulahçı” iddialarının tanığı…
Yine anlaşılan o ki askeri savcılık bunu soracak; elinizde ne kanıt var, diyecek…
Kütahyalı ne der ne demez bilinmez ama bilinen o ki Genelkurmay  “varsa eğer böylesi illegal bir yapıyı temizlemeyi amaçlayan” bir soruşturmaya giriyor…
Ve soruşturmadan Genelkurmay, hiç tereddüde yer bırakmayacak şekilde çıkmalıdır.

Rasim Ozan Kütahyalı’ya gelince, Genelkurmay hakkında bu bilgileri nasıl elde ettiğini açıklamalı aksi halde gün gelecek o da “Bavulcu” durumuna düşecektir!

Reklam alanı

SARIZEYBEK HABER

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.