anadoluverumelimedya.com

Almanya’dan çifte vatandaşlara Türkiye uyarısı

Dışişleri Bakanlığı tarafından 12 Mayıs tarihinde güncellenen seyahat ve güvenlik uyarısında, aynı zamanda Türk ve Alman vatandaşlığına sahip kişilere Türkiye’ye yapacakları seyahatte herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda konsolosluk desteği verilemeyebileceği kaydedildi.

Reklam alanı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal nedeniyle, darbeyle bağlantılı ya da FETÖ’yle ilişkisinden şüphelenilen kişilerin ülkeden çıkışının yasaklanabileceğine vurgu yapılan seyahat uyarısında, bu suçlamalara Türk vatandaşı olmayanların da maruz kalabileceğine dikkat çekildi.

almanya-turkiye

2017’nin ilk çeyreğinde çok sayıda Alman vatandaşının Türkiye’ye girişine herhangi bir neden belirtilmeksizin giriş izni verilmediği de kaydedilen Almanya Dışişleri Bakanlığı uyarısında, bu kişilerin uzun gözaltı sürelerinin ardından Almanya’ya dönmek zorunda kaldıkları vurgulandı.
Açıklamada, sorun yaşayan kişilerin aynı zamanda Türk vatandaşlığına da sahip olmaları durumunda, Alman uyrukluların sahip olduğu konsolosluk yardımı gibi yasal hakların Türk hükümeti ve kurumlarına karşı her durumda sağlanmasının mümkün olamayabileceği kaydedildi.

sözcü

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.