anadoluverumelimedya.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İnanılmaz Sözler…

ERDOĞAN: TÜRK MİLLETİ

Polis Teşkilatı’nın 171’inci kuruluş yıldönümünde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Paralel yapının açtığı tahribat çok ağır; yerli ve milli bir Polis Teşkilatı inşa ediliyor” dedi.
 Erdoğan, “Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Abazasıyla, Boşnağıyla 79 milyon tek milletiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Geniş anlamıyla, anayasal anlamıyla Türk milleti olarak tanımlarız”dedi.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Polisimizin içine sızarak teşkilatı ve mensuplarını kendi hain emellerine alet etmek isteyenler var. Bu tür teşebbüsler geçmişte küçük çaplı da olsa yaşanıyordu. Ancak son karşılaştığımız sıkıntı, öncekilerle mukayese edilemez büyüklüktedir.
Paralel devlet yapılanması adı verilen bir şer yapılanması ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi.Geriye dönüp baktığımızda ülkenin ve milletin başını ağrıtan pek çok musibetin arkasında bu yapının ayak izlerini görüyoruz.
Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dediğim bu yapının millete yaptığı zulmü maalesef geç fark ettik. Çok daha önce koyduğumuz rezervleri 17/25 Aralık’ın ardından tam bir temizlik harekatına dönüştürdük. Emniyette fiziksel ve zihinsel bir yeniden yapılanma sürecine girdik. Şu yapının ya da şu şahsın değil, adeta yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor. Paralel yapının yol açtığı tahribat gerçekten çok ağır”.
 
“TÜRK MİLLETİ”
 
“Türkiye Cumhuriyeti devletinin şefkati, merhameti, hoşgörüsü, iyi niyeti başka hiçbir ülkeyle mukayese edilemez. Tabii bunun da bir sınırı vardır. Peki o sınır nedir? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet…
Bu millet anlayışımızın çerçevesi nedir… Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Abazasıyla, Boşnağıyla 79 milyon tek milletiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Geniş anlamıyla, anayasal anlamıyla Türk milleti olarak tanımlarız. Bunun içinde Kürt yoktur diyemeyiz. Gürcü, Abaza, Boşnak, Roman yoktur diyemeyiz. Hepsi bu kavramın içindedir”(Ajanslar).
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bu konuşmada iki büyük vurgu var; milli ve yerli polis teşkilatı, diğeri de Türk Milleti tanımı.
Erdoğan nihayet mevcut anayasaya dönüş yaptı ve anayasanın 66’ncı maddesinde anlam bulan Türk Milleti tanımını belki de ilk kez açıkladı.
Doğrusu da buydu ancak bugüne kadar neden ısrarla TÜRK MİLLETİ kavramına vurgu yapılmayıp da hep “”millet millet” denilerek adsız bir millet sözcüğüyle bu önemli konu geçiştirildi?
 
Anlaşılan Erdoğan yeni bir taktikle anayasa-başkanlık propagandasına girişecek ve TÜRK MİLLETİ diyerek sempati toplamaya çalışacak ancak ne kadar inandırıcı olur, o da ayrı bir mesele.
Erdoğan’ın ikinci vurgusu “yerli ve milli polis teşkilatı” kavramına gelince…
Erdoğan’ın bu konuyu biraz açması lazım çünkü bu çok ağır bir ifadedir ve önceki polis teşkilatının yerli ve milli olmadığı düşüncesine yolaçar…
Bu noktada bir cumhurbaşkanı Cumhuriyet Polisine karşı böyle bir ifade kullanıyorsa eğer, bu ifadenin altında yatan “yerli olmayan milli olmayan polis” ne demektir, açıklamalıdır…
 
Erdal Sarızeybek

SARIZEYBEK HABER

Reklam alanı
About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.